17.09.2020 12:23 0 raz

MTB Gdynia Maraton po raz piętnasty!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Z dystansami 30, 45 lub 90 km zmierzą się uczestnicy 7R CST MTB Gdynia Maraton. Kolarze wystartują w niedzielę, 20 września. Start i meta znajdować się będą na parkingu w pobliżu hali Gdynia Arena.

To duży zaszczyt i ogromny sukces, że udało się zorganizować MP po raz drugi w Gdyni, zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną i ekonomiczną. Ubiegły rok pokazał, że sprostaliśmy zadaniom i wyścig o MP z 2019 roku odniósł organizacyjny sukces. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez wsparcia wielu osób, podobnie jak w tym roku. Jest całe mnóstwo rzeczy, o których nikt nie wie, ale trzeba ich dopełnić, jak różnego rodzaju zgody, pozwolenia, uzgodnienie zabezpieczenia, oprawa marketingowa i promocyjna oraz wiele, wiele innych. Mamy też nadzieję, że wyścig będzie się rozwijał, bo plany i zapewnienia są naprawdę obiecujące – mówi w wywiadzie dla portalu mtbgdyniamaraton.pl Dariusz Batek, dyrektor wyścigu.

Historia 7R CST MTB Gdynia Maratonu sięga 2005 roku. Oznacza to, że gdyński maraton XCM odbędzie się nad morzem już po raz piętnasty. W tym roku po raz drugi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów, U23 i Elity na dystansie 90 km. Po raz pierwszy nie tylko wytypowany zostanie mistrz Polski wśród zawodowców, ale również amatorzy będą mogli sprawdzić się w formule Mistrzostw Polski, specjalnie przygotowanej dla nich kategorii.

Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzi urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy będą mieć okazję rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku – gwarantowane! Suma przewyższeń do pokonania przez zawodników na pętli 45 km wynosi 1100 metrów! - informują organizatorzy.

Harmonogram zawodów, 20 września:

9:00 - Gdynia FUN i GRAVEL na dystansie 30km,

9:15 - Mistrzostwa Polski XCM Amatorów na dystansie 45km,

11:00 - Mistrzostwa Polski XCM Licencje i Mistrzostwa Polski XCM Amatorów na dystansie 90km,

11:15 - Mistrzostwa Polski XCM Licencje na dystansie 45km.

Z powodu wprowadzanych obostrzeń w związku z covid-19 godziny startu poszczególnych dystansów mogą jeszcze ulec zmianie. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco – podkreślają organizatorzy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24