16.09.2020 18:10 9 raz

Gdańszczanie zatrzymali potencjalnych zabójców

Zdjęcie ilustracyjne, policja.pl

Kobieta jechała wężykiem, mężczyzna wypił piwo i chciał wyjechać na ulice Gdańska. Potencjalni sprawcy śmiertelnych wypadków na szczęście w porę zostali zatrzymani przez innych kierowców. Teraz amatorom prowadzenia samochodów na podwójnym gazie grozi pobyt w więzieniu.

We wtorek (15 września) tuż przed godziną 19:00, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, o tym, że na Alei Adamowicza świadkowie ujęli pijaną kierującą. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zastali dwóch kierowców. Mężczyźni widząc, jak kobieta siedząca za kierownicą hondy jedzie tzw. wężykiem, zajechali jej drogę, zabrali kluczyki i uniemożliwili ucieczkę.

Policjanci drogówki zbadali trzeźwość 51-letniej gdańszczanki. Wynik na urządzeniu pokazał, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w samochodzie, którym jechała, przy dźwigni do zmiany biegów policjanci znaleźli opróżnioną do połowy butelkę wódki – relacjonują pomorscy stróże prawa.

Ponadto 51-latka nie miała prawa jazdy, ponieważ w czerwcu 2020 roku kobiecie zatrzymano uprawnienia za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu.

Gdańszczanka została zatrzymana i przewieziona na pobliski komisariat, a jej auto odholowano.

Nie minęło pół godziny, gdy gdańscy policjanci musieli interweniować w podobnej sprawie, tym razem na ulicy Chłopskiej. Tam świadkowie również mieli ująć nietrzeźwego kierowcę.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dowiedzieli się, że trzech ratowników medycznych jadących karetką pogotowia zauważyło, jak siedzący za kierownicą forda mężczyzna najpierw pije piwo, a następnie odjeżdża z parkingu. Ratownicy natychmiast zareagowali i zajechali drogę kierowcy forda, a następnie zadzwonili na numer alarmowy z prośbą o interwencję – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi ustalili, że 47-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu. Zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy. On sam został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu na Przymorzu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, a także zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24