12.09.2020 16:15 0 NW

Fani militariów spotkali się w Dąbrówce, by pomóc Brunonowi i Alicji

Fot. Róża Perszon

W sobotę (12 września) w Dąbrówce koło Wejherowa odbył się 1 Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana, którego celem było zebranie środków na rzecz chorych dzieci – Brunona i Alicji. Dla wszystkich uczestników wydarzenie to stanowiło nie lada atrakcję, gdyż obfitowało w szereg ciekawych atrakcji.

Tego dnia jedyne czego mogło zabraknąć to nudy. Bowiem wszyscy, którzy zdecydowali się sobotnie popołudnie spędzić w Dąbrówce nie mogli narzekać na brak atrakcji. Podczas pikniku odbyły się m.in. zawody w strzelaniu o puchar Prezesa Fundacji Pomoc dla Weterana, walki na miecze oraz różnego rodzaju pokazy. Czas umilił przybyłym m.in. wicemistrz Europy Strongman – Krzysztof Schabowski. W tamtejszym Muzeum Techniki Wojskowej można było zobaczyć dynamiczną prezentację eksponatów i największe w Polsce zbiory amunicji artyleryjskiej, ale też przejechać się czołgiem czy BAT-em.

Na gości czekało również mnóstwo stanowisk, za którymi stali m.in. przedstawiciele jednostek wojskowych i weterani, którzy prezentowali swój sprzęt. Była także możliwość dołączenia do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszystko po to, by zebrać środki na specjalistyczny kombinezon dla Brunona, którego koszt to prawie 20 tysięcy złotych i rehabilitację dla Alicji.

Pomagamy małemu Brunowi, który jest synem byłego żołnierza jednostki wojskowej Formoza i Alicji – córce żołnierzy jednostki wojskowej Komandosów – to dwójka naszych najważniejszych podopiecznych. Całe dzisiejsze wydarzenie powstało właśnie z myślą o nich – mówiła Joanna Janik, prezes Fundacji Pomoc dla Weteranów.

Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon Fot. Róża Perszon

Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana obchodzi w tym roku swoją premierę. Jest to promocja pewnego stylu życia i idei, która pokazuje, że choć żołnierze pochodzą z różnych formacji służb mundurowych, to tworzą pewnego rodzaju całość, która potrafi współpracować i stanowić fundament w walce o lepsze życie weteranów i ich rodzin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...