12.09.2020 12:08 9 NW/SM Wejherowo

Rzeźba z Parku Cedron została odnaleziona

Źródło:SM Wejherowo

Dwie kobiety nie mogły przejść obojętnie obok uszkodzonej hulajnogi, stojącej w wejherowskim Parku Cedron. Skradziony przedmiot to fragment niewielkiej infrastruktury mieszczącej się na ulicy Wałowej.


AKTUALIZACJA, 15 września, godz. 13:55

Rzeźba została odnaleziona. Jak się okazało, została ona zabrana w ramach opieki nad obiektem przez pracownicę Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.


Straż miejska zgłosiła zarządcy terenu, że fragment rzeźby stanowiący część małej architektury tzw. Parku Cedron, a dokładnie hulajnoga, została uszkodzona i wymaga naprawy. Ta jednak nie doszła jeszcze do skutku, ponieważ została skradziona. Do przywłaszczenia mienia doszło w piątkowy poranek (11 września) w Wejherowie.

Źródło:SM Wejherowo

Źródło:SM Wejherowo

Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak kobiety początkowo oglądają rzeźbę. Następnie odchodzą na kilkadziesiąt metrów, ale po chwili wracają pod pomnik i zabierają uszkodzoną hulajnogę – informuje Straż Miejska w Wejherowie.

Źródło:SM Wejherowo

Źródło:SM Wejherowo

Kobiety, proszone są o dobrowolny zwrot skradzionego przedmiotu, wówczas sprawa ta zostanie potraktowana jako zwrot rzeczy znalezionej. Jeżeli rzeźba nie trafi do właściciela, czyli Urzędu Miasta Wejherowa, zostanie złożone zawiadomienie o kradzieży, informują strażnicy.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24