31.08.2020 10:40 8 rp/rumia.eu

Budowa węzła w Rumi na kolejnym etapie – będą utrudnienia

Źródło: Rumia.eu

Trwa ważna inwestycja w Małym Trójmieście Kaszubskim - budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie. Ma ona połączyć dwie części miasta i rozładować ruch na drodze krajowej numer sześć. Zanim jednak do tego dojdzie – kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami od pierwszych dni września.

Tymczasowa organizacja ruchu, wprowadzona od wtorku (1 września) polegać będzie na zwężeniu ul. Jana III Sobieskiego do jednego pasa w obu kierunkach. To rozwiązanie będzie obowiązywać do końca czerwca 2021 roku.

Kolejnym utrudnieniem dla zmotoryzowanych będzie wylot z ul. Polnej, który zostanie zamknięty. Dojazd będzie się odbywał ulicami Robotniczą – Garbarską – Polną.

Planuje się, że ta faza utrudnień w ruchu kołowym i pieszym będzie trwała od września do końca października 2020 roku – czytamy na stronie miasta.

Źródło: Rumia.eu

Drugi etap robót budowlanych zakłada kontynuację prac związanych z budową tunelu. Rozpoczną się również roboty drogowe dotyczące realizacji skrzyżowania ul. Jana III Sobieskiego, Gdańskiej i Polnej. W tym etapie będą wykonywane również prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą podziemną.

Inwestycja nie tylko pozytywnie wpłynie na ruch drogowy w Rumi, ale też znacząco poprawi komunikację z Trójmiastem. Zgodnie z głównymi założeniami projektu, droga krajowa numer sześć zostanie odciążona, ponieważ rumianie będą mogli dojechać do swoich domów „na skróty”. To z kolei spowoduje, że mieszkańcy Redy, Wejherowa i okolic szybciej dotrą do swoich miejscowości – dodają urzędnicy.

Źródło: Rumia.eu

Realizacja węzła integracyjnego z tunelem w Rumi Janowie ruszyła 23 marca. Od tego czasu udało się między innymi wybudować fragmenty ul. Oliwskiej, Łużyckiej, Kolejowej i Obrońców Westerplatte, a także częściowo zrealizować kładkę dla pieszych łączącą ul. Gdańską z przystankiem kolejowym oraz fragmentarycznie przygotować parkingi w rejonie ul. Kolejowej oraz przy ul. Jana III Sobieskiego. Ponadto wykonawca przystąpił do prac związanych z budową tunelu pod torami kolejowymi, a na ul. Gdańskiej realizuje system kanalizacji deszczowej. Równolegle trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy skrzyżowania u zbiegu ul. Sobieskiego, Gdańskiej i Polnej.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24