19.08.2020 12:59 0 raz

Zawodniczka z Luzina najszybsza na 33 km w MBA Pomerania!

Ponad 230 zawodników wystartowało w zawodach MH Automatyka MTB Pomerania, który odbyły się na terenie gminy Luzino. Wśród kobiet, na dystansie Speed (33 km) wygrała zawodniczka z Luzina – Iwona Joskowska.

Za nami czwarty przedostatni etap tegorocznego cyklu MH Automatyka MTB Pomerania. Jego trasa rajdu tradycyjnie biegła wymagającymi terenami Nadleśnictwa Strzebielino, a start i meta, wyjątkowo ze względu na budowę Trasy Kaszubskiej, umiejscowiona została w Stajni Barłomino.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach Speed na dystansie 33 km i Mega, w którym do pokonania na dwóch kółkach było 57 km. Mieszkańcy gminy Luzino mają powody dumy w przypadku zmagań na tym krótszym dystansie. Wśród pan triumfowała luzinianka Iwona Joskowska (Luk-Connect Racing Team). 33 kilometry pokonała w czasie 1 godz. 47 min. i 57 sek.

Z kolei wśród panów wygrał Sławomir Pituch z Bytowa (Romet Factory Team) z czasem 1 godz. 22 min. i 7 sek.

Bardzo dobry wynik osiągnął jeszcze Piotr Wunsch, który na tym samym dystansie zajął 13 lokatę wśród mężczyzn co przełożyło się na drugą lokatę w kategorii wiekowej 40-49. Warto dodać, że wśród startujących był m.in. Eugeniusz Miotk, prezes Gminnego Klubu Sportowego w Luzinie, sklasyfikowany na 9 pozycji M60+ (60-99) – informuje Gminny Ośrodek Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie.

Na dystansie Mega zwyciężyli Arek Petka z Lęborka (Klub Kolarski Lew Lębork) z czasem 2 godz. 21 min. i 10 sek. oraz Paula Budzyńska z Torunia (Cyklo Kwidzyn) z czasem 3 godz. 3 min. i 27 sek.

Finał cyklu zaplanowano na 12 września w Gdańsku.