14.08.2020 12:10 0 raz/mat.pras

Będzie można posłuchać muzyki dawnej w jazzowej nucie

mat. pras.

Fundacja Sedlaka zaprasza na koncert dialogowy „Missa pro pace”, który odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 20:30 w kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu przy ulicy Klasztornej 3.

Wydarzenie jest dialogiem muzyki dawnej i współczesnej: XV-wiecznych graduałów cysterskich wykonanych śpiewem z muzyką organową i improwizacją współczesnych trendów jazzowych. Na wykonanie koncertu składają się części mszy pozostające ze sobą w relacji wokalno - instrumentalnej.

— Tytuł „Missa pro pace” (tł. msza o pokój) nawiązuje do pierwszego zdania księgi cysterskich rękopisów, będących własnością skarbca Opactwa Benedyktynek w Żarnowcu. Materiał źródłowy jest inspiracją i podstawą działania artystycznego. Twórcy, artyści i wykonawcy podjęli próbę nawiązania dialogu przeszłości (XV w.) z przyszłością (XXII w.) i znalezienia uniwersalnego języka porozumienia z odbiorcą – wyjaśnia Aleksandra Pitra-Kox, prezes Fundacji Sedlaka.

Wystąpią: Chór Lutnia z Luzina – śpiew, Hasmik Sahakyan – sopran, Tomasz Fopke – baryton, Jakub Klemensiewicz – saksofon, Dominik Kisiel – organy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24