13.08.2020 08:10 0 raz

Prowadził auto bez uprawnień – wpadł podczas kontroli

fot policja.pl

Nawet dwa lata więzienia grozi kierowcy, który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów postanowił pojeździć samochodem osobowym. Przejażdżkę tę powstrzymali policjanci, którzy pełnili służbę na terenie gminy Łęczyce.

Policjanci z Wejherowa zatrzymali do kontroli na jednej z ulic Bożegopola Wielkiego samochód osobowy. Po rozmowie oraz sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie stosuje się on do wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (11 sierpnia-przyp.red.) przed południem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podczas patrolowania gminy Łęczyce, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. W trakcie wykonywania czynności, policjanci sprawdzili tożsamość mężczyzny, który kierował pojazdem w policyjnych systemach informatycznych. Jak się okazało, 28-latek nie stosował się on do wydanej decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania – poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierowca był trzeźwy.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet od do 2 lat pozbawienia wolności, a tym samym wpis do rejestru karnego – dodała przedstawicielka wejherowskich stróżów prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24