12.08.2020 13:30 1 NW/Rumia.eu

Tomasz Bojar walczy z czerniakiem. Rok temu chorobę pokonał jego syn

Źródło:Siepomaga.pl

Mieszkaniec Rumi choruje na raka i potrzebuje pomocy, by móc skutecznie walczyć z chorobą. Na początku 2019 roku o swoje zdrowie walczyć musiał jego syn, który mierzył się z anemią aplastyczną. Aby zebrać środki na leczenie Tomasza Bojara, w Rumi odbędzie się charytatywny koncert.

Ponad rok temu w Rumi zbierane były pieniądze, by pomóc Damianowi Bojarowi, który wówczas miał 24 lata i cierpiał na anemię aplastyczną. Studentowi udało się wyzdrowieć. Teraz pilnej pomocy potrzebuje jego tata, który zmaga się z czerniakiem. W sobotę (15 sierpnia) odbędzie się impreza charytatywna, której główną atrakcją będzie koncert zespołu The Rolling Stones Tribute.

Najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, a starsi wziąć udział w licytacjach różnych przedmiotów i usług. Nie zabraknie także gorących i zimnych napoi oraz domowych ciast. Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 na scenie w parku Żelewskiego przy ul. Filtrowej 12.

W 2016 roku u Tomasza Bojara nastąpił obrzęk oraz obfite masy martwicze. Od razu podjęto się operacji, a badanie histopatologiczne wykazało przemianę złośliwą czerniaka. Mężczyzna został poddany radioterapii, jednak ta nie przyniosła oczekiwanych efektów. Rok później lekarze stwierdzili przerzuty do żołądka.

Choroba odebrała mi wszystko: pracę, codzienność, siły. Spowodowała, że zamiast planować, żyje dniem dzisiejszym, ciesząc się tym, że otworzyłem rano oczy i że mam siłę wstać z łóżka – pisze Tomasz Bojar.

Mężczyzna wykorzystał już wszystkie możliwości leczenia refundowanego i wkrótce skończą się dla chorego „opcje” wyjścia z choroby. Dlatego potrzebna jest pomoc ludzi, którzy obecnie są dla chorego jedyną nadzieją i szansą na odzyskanie zdrowia i dawnego życia.

Koszty leczenia są bardzo wysokie i sięgnąć mogą nawet miliona złotych. Środki ja leczenie mieszkańca Rumi można przekazywać za pośrednictwem strony [siepomaga.pl.] (https://www.siepomaga.pl/tomasz-bojar). Na to też konto przelane zostaną wszystkie pieniądze, uzbierane podczas sobotniego (15 sierpnia) koncertu w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24