10.08.2020 08:30 5 raz

Na plaży zaginęło dziecko - do akcji ruszyli strażacy

fot. OSP Choczewo

Mimo apelów policjantów, nadal dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem dzieci. W niedzielę (9 sierpnia) pod wieczór w Lubiatowie zorganizowano poszukiwania małej dziewczynki, która zgubiła się na plaży. Na szczęście szybko się odnalazła.

W czasie wakacji wejherowscy policjanci regularnie odwiedzają miejscowe plaże i kąpieliska, by m.in. przestrzegać rodziców o tym, jak ważne jest baczne pilnowanie swoich pociech w czasie wypoczynku nad wodą.

Podczas akcji „Bezpieczne plaże” policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi wskazują jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Rodzicom i opiekunom przypominano, aby pilnować dzieci nie tylko na plażach, ale także w innych zatłoczonych miejscach, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch się zgubił – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Niestety, nadal dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. W niedzielę (9 sierpnia) o godzinie 18.33 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Choczewo zostali wezwani na pomoc w poszukiwaniach zaginionego dziecka. Dziewczynka zgubiła się na plaży w Lubiatowie. Wedle informacji, ostatnio była widziana przy wejściu nr 44.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia otrzymano informację, iż dziewczynka właśnie została odnaleziona przy wejściu nr 40 – relacjonują strażacy-ochotnicy z Choczewa.

W akcję, która zakończyła się szczęśliwie, zaangażowano spore siły. W Lubiatowie pojawił się wóz bojowy OSP Choczewo, OSP Kopalino oraz PSP Wejherowo. Na poszukiwania wysłano także cztery quady. Na miejscy pojawił się także policyjny radiowóz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24