07.08.2020 13:06 0 Kwt/gdansk.pl

Czołowe siatkarki siatkarze z kraju zagrają w Gdańsku

fot. FB LOTOS Stadion Letni/gdansk.pl

Na Stadionie Letnim przy molo w Brzeźnie zagrają najlepsze siatkarki i najlepsi siatkarze z kraju. Od piątku (7 sierpnia) do niedzieli (9 sierpnia) odbędzie się po raz pierwszy PreZero Grand Prix.

Celem PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki jest szybszy powrót do gry siatkarek i siatkarzy po przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020 spowodowanym przez pandemię koronawirusa oraz promocja siatkówki. Do udziału w cyklu zaproszono 16 męskich zespołów z PlusLigi i pierwszej ligi oraz 8 kobiecych z Tauron Ligi. Ze względu na zakażenia SARS-CoV-2 z udziału w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki musiał zrezygnować Trefl Gdańsk.

Super, że Polska Liga Siatkówki wpadła na pomysł, żeby zorganizować taki turniej. Dzięki tym zawodom możemy bliżej poznać się, jako drużyna, zgrać się ze sobą, a przy tym przyjrzeć się innym zespołom, które będą za niedługo naszymi rywalami w TAURON Lidze. Bardzo cieszymy się, że jedziemy do Gdańska - mówi Koleta Łyszkiewicz, siatkarka Enea PTPS Piła.

Rywalizacja odbywa się na piasku, w każdej drużynie grają cztery osoby, rozmiar boiska oraz zasady gry są przybliżone do tych jak w siatkówce halowej. Rozgrywający może atakować, nie ma libero, zespoły grają do dwóch wygranych setów.

Uczestników tych zawodów podzielono na 4-zespołowe grupy (cztery męskie, dwie żeńskie).

Turnieje eliminacyjne odbyły się w ostatni weekend lipca i pierwszy weekend sierpnia w Krakowie i Warszawie. Wśród kobiet rywalizowały: #VolleyWrocław, DPD Legionovia Legionowo, E. LECLERC MOYA Radomka Radom, Enea PTPS Piła, Energa MKS Kalisz, Grot Budowlani Łódź, KS Pałac Bydgoszcz z Tauron Ligi oraz pierwszoligowy SAN-Pajda Jarosław. Wśród mężczyzn: Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel, KGHM Cuprum Lubin, MKS Będzin, PGE Skra Bełchatów, Stal Nysa, Ślepsk Malow Suwałki i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z PluslIgi oraz pierwszoligowe BBTS Bielsko-Biała, BKS Visła Bydgoszcz, KRISPOL Września i LUK Politechnika Lublin – informuje gdański urząd miasta.

Program turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku

7 sierpnia (piątek)

 • godz. 11.00 Grot Budowalni Łódź – KS Pałac Bydgoszcz
 • godz. 12.30 #VolleyWrocław – Enea PTPS Piła
 • godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce
 • godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce

**8 sierpnia (sobota) – ćwierćfinały **

 • godz. 11.00 GKS Katowice – MKS Będzin
 • godz. 12.30 Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel
 • godz. 15.30 KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
 • godz. 17.00 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów

9 sierpnia (niedziela)

 • godz. 11.00 zw. meczu GKS Katowice – MKS Będzin/ zw. meczu Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel
 • godz. 12.30 zw. meczu KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn / zw. meczu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów
 • godz. 15.30 Mecz o 3. miejsce
 • godz. 17.00 Mecz o 1. miejsce.

Pula nagród w cyklu wynosi 150 tys. złotych. Wstęp dla kibiców wolny z zachowaniem środków ostrożności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24