07.08.2020 17:30 0 raz/pomorskie.eu

Pomorskie: Dożynki wojewódzkie zostały odwołane

źródło: pomorskie.eu

Nie odbędzie się w tym roku na Pomorzu tradycyjne rolnicze święto dziękczynne za plony. Dożynki Wojewódzkie 2020, planowane na 12 września, zostały odwołane. Rolnicy za żniwa dziękczynienie złożą podczas nabożeństwa w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Władze województwa pomorskiego podkreślają, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce w dalszym ciągu nie jest ustabilizowana. Liczba zakażeń rośnie także na Pomorzu.

W związku z tym samorząd województwa pomorskiego podjął decyzję o odwołaniu Dożynek Wojewódzkich 2020, które miały się odbyć 12 września – mówi Krzysztof Pałkowski, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Robimy to przede wszystkim w trosce o zdrowie i życie uczestników Dożynek, mieszkańców regionu i rolników – dodaje.

Każdego roku w Dożynkach Wojewódzkich uczestniczyło kilka tysięcy osób z całego województwa. Odwołany został także coroczny konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku odbędzie się tylko jeden element tradycyjnego Święta Plonów - uroczysta msza w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Pelplinie.

Ta uroczysta msza w intencji rolników i podziękowania za zebrane plony zostanie odprawiona 12 września o godzinie 12:00 – zapowiada dyrektor Pałkowski. – Co ważne, msza będzie transmitowana w radiu diecezji pelplińskiej oraz w mediach Urzędu Miasta i Gminy Pelplin i samorządu województwa – informuje przedstawiciel UMWP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24