04.08.2020 18:20 0 rp/Facebook

Kosakowo i Rumia walczą o miano najpiękniej ukwieconego miasta w Polsce

Fot. Facebook

Ruszyło głosowanie w 9. edycji plebiscytu Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Wśród uczestników plebiscytu znajduje się Kosakowo i Rumia ale także Gdańsk czy Sopot.  Swoje poparcie kandydatury można wyrazić "lajkując" zdjęcie ukwieconego miasta w specjalnej konkursowej galerii na Facebooku. Głosowanie trwa do 17 sierpnia.

W poniedziałek (3 sierpnia) ruszyło głosowanie na miasto, które zachwyca swoim wyglądem, otoczeniem i inspiruje się naturą. Kolejna już, dziewiąta edycja, ma na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Plebiscyt Terra Flower Power to również podsumowanie całego roku prac nad tym, by miejska przestrzeń stawała się bardziej przyjazna.

Do tej pory w konkursie wzięło udział już przeszło 500 miejscowości z całej Polski, a łącznie oddano dziesiątki tysięcy głosów – czytamy na stronie organizatora.

Przed internautami nie lada zadanie. To właśnie w ich rękach są konkursowe losy polskich miejscowości. Każdy, kto chce oddać głos na swojego faworyta, będzie mógł to zrobić na facebookowym profilu organizatora. Głosowanie „lajkami” zakończy się 17 sierpnia – o godz. 11.00. Wtedy też oficjalnie poznamy Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce. Trójmiasto? A może Kosakowo czy Rumia? W ubiegłym roku to Gdańsk znalazł się najwyżej z tegorocznych propozycji. Uzbierał jednak tylko 14 głosów.

Fot. Facebook

We wtorek (4 sierpnia, godz. 18:00) Gdańsk ma już blisko 100 „głosów”, Kosakowo ponad 60, Sopot 5, a Rumia 4.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24