31.07.2020 13:10 10 raz

Zbychowo tonie w wakacyjnych śmieciach

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wakacyjny pobyt nad jeziorem nie zwalnia od obowiązku zostawienia po sobie porządku. Niestety, wielu właścicieli okresowo użytkowanych posesji w miejscowości Zbychowo nie zadbało o to, by odpady były odbierane. Dlatego dla nich, jak i dla turystów, miejscowy samorząd przygotował akcję „Weekend bez śmieci”.

Przedstawiciele gminy Wejherowo poinformowali, że w miejscowości Zbychowo 8 sierpnia w godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się odpłatna zbiórka odpadów pn. „Weekend bez śmieci w Zbychowie”.

Zbiórka ma charakter pilotażowy i jest skierowana przede wszystkim do właścicieli i dzierżawców posesji letniskowych oraz osób przebywających czasowo w celach rekreacyjnych w Zbychowie. Pilotaż jest odpowiedzią na występujący w wyjątkowo dużej skali w Zbychowie problem porzuconych odpadów – wyjaśniają urzędnicy z gminy Wejherowo.

Jak podkreślają, zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele nieruchomości niezamieszkałych, w tym letniskowych, w celu pozbycia się odpadów powinni zawrzeć odpowiednie umowy. Tymczasem prowadzone przez gminę kontrole wykazały „szereg nieprawidłowości w tym zakresie”.

Zbiórka ma na celu ułatwienie pozbycia się wytworzonych odpadów, co poprawi również estetykę sołectwa, a także terenów leżących w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Wyspowo i Trójmiejskiego Parku Narodowego – dodali przedstawiciele gminy.

W ramach akcji na skrzyżowaniu ulicy Grabowej i Sosnowej w Zbychowie 8 sierpnia postawiony zostanie kontener na śmieci. Zbiórka ma mieć charakter odpłatny – za oddanie worka do pojemności 60 litrów zapłacimy 5 złotych, a za ten o pojemności większej nić 60 litrów – 10 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24