29.07.2020 11:00 1 raz

Powiat wejherowski: Setki zgłoszeń na mapie zagrożeń

policja.pl

Przekraczanie prędkości przez kierowców, nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. To najczęściej zgłaszane przez mieszkańców powiatu wejherowskiego problemy, które nanieśli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejscowa policja podsumowała współpracę z obywatelami w pierwszym półroczu 2020 roku.

Jak wynika z policyjnych statystyk, w pierwszej połowie roku za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa internauci zaznaczyli 808 miejsc w powiecie wejherowskim, w których ich zdaniem dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości.

W większości zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości - 207 informacji oraz nieprawidłowego parkowania - 188 zgłoszeń – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mieszkańcy nanieśli na mapie zgłoszenia dotyczące również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych - 89 zgłoszeń. Pojawiły się także sygnały dotyczące niewłaściwej infrastruktury drogowej - 57 zgłoszeń.

Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla stróżów prawa, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony – dodaje przedstawicielka wejherowskich policjantów.

I jak podkreśliła, w związku z naniesionymi na mapę zgłoszeniami, mundurowi sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem

fot. KPP Wejherowo

Podsumowując statystyki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wejherowscy policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – podkreśla asp. sztab. Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24