25.07.2020 07:30 13 Kwt/Lechia Gdańsk

Puchar Polski nie dla Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk przegrała w finale Totolotek Pucharu Polski z Cracovią 2:3. Bramkę dla zwycięskiej druzyny zdobył w 116. minucie Mateusz Wdowiak.

Biało-zielonym nie udało się obronić trofeum zdobytego przed rokiem.

Tegoroczny finał Pucharu Polski był meczem pełnym emocji, dramaturgii i zwrotów akcji. Początek spotkania to okres, w którym żaden z zespołów nie był w stanie wykreować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak to Lechia miała optyczną przewagę – informuje klub z Gdańska. – Zespół Michała Probierza szukał swojego szczęścia strzałami z dystansu, jednak za każdym razem górą był Zlatan Alomerović, który doskonale radził sobie z tymi uderzeniami. Aż do 116. minuty. Wtedy Mateusz Wdowiak dostał piłkę w naszym polu karnym, a następnie mocnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką. Jednocześnie tą bramką ustalił on wynik tegorocznego finału Totolotek Pucharu Polski.

Cracovia 3:2 pd. Lechia Gdańsk

Bramki: Pelle van Amersfoort 65, David Jablonský 88, Mateusz Wdowiak 117 - Omran Haydary 21, Patryk Lipski 85

Cracovia: 31. Lukáš Hroššo - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 11. Mateusz Wdowiak, 10. Pelle van Amersfoort, 22. Florian Loshaj (113, 8. Milan Dimun), 14. Ivan Fiolić (120, 34. Ołeksij Dytiatjew), 4. Sergiu Hanca (119, 3. Michal Sipľak) - 21. Rafael Lopes (82, 99. Tomáš Vestenický).

Lechia: 1. Zlatan Alomerović - 19. Karol Fila, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 4. Rafał Pietrzak (53, 20. Conrado) - 8. Omran Haydary (83, 9. Patryk Lipski), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 7. Maciej Gajos (71, 24. Łukasz Zwoliński), 31. Žarko Udovičić - 28. Flávio Paixão (107, 80. Egzon Kryeziu).

żółte kartki: Wdowiak, Pestka - Kubicki, Nalepa, Alomerović, Lipski, Conrado.

czerwona kartka: Mario Maloča (79. minuta, Lechia, za kopnięcie przeciwnika).

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).