20.07.2020 17:02 6 NW/Pomorskie.eu

Marszałek Struk oceni skutki kryzysu spowodowanego przez koronawirusa

Źródło:Pomorskie.eu

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk został powołany na sprawozdawcę opinii w sprawie inicjatywy REACT-UE. Oznacza to, że będzie pracował w Komitecie Regionów na rzecz wsparcia wyjścia z kryzysu, jaki wywołała pandemia COVID-19.

Marszałek Struk wyda swoją opinię dotyczącą skutków, jakie przyniosła za sobą pandemia koronawirua. Na sprawozdawcę ws. inicjatywy REACT-UE nominowali go Członkowie Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu Unii Europejskiej, tzw. COTER.

Rozpraszający się stale po świecie koronawirus, sieje spustoszenie na poziomie europejskiej gospodarki. Celem REACT-UE jest bezpośrednie działanie i zwalczanie skutków kryzysu, dzięki czemu w latach 2020-2022 Komisja Europejska zamierza przeznaczyć 55 mld euro na odbudowę upadającej gospodarki. Dodatkowe środki mają przyczynić się do długookresowej transformacji w kierunku zielonej, cyfrowej Europy, bardziej odpornej na zagrożenia, podaje pomorskie.eu.

Marszałek będzie pracował nad opinią dotyczącą sytuacji panującej na Pomorzu, która zostanie poddana konsultacjom z zainteresowanymi stronami. Następnie trafi na debatę w komisji COTER i zostanie przegłosowana podczas sesji plenarnej Komitetu Regionów w październiku 2020 roku, informuje pomorskie.eu.

W ramach wsparcia finansowego w najbliższych tygodniach rozstrzygnięte zostaną także proponowane przez Komisję Europejską pakiety pomocowe. Mowa tu o zwiększeniu długoterminowego budżetu UE na lata 2021-2027 oraz planu wpompowania w unijną gospodarkę 750 mld euro w okresie 2021-2024. Środki te, jak informuje pomorski portal, miałyby zostać pozyskane na rynkach finansowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24