16.07.2020 14:30 0 mat. partnera Materiał partnera

Rynek nieruchomości w Wejherowie

mat. partnera

Co Wejherowo może zaoferować swoim mieszkańcom?

Wejherowo, razem z Redą i Rumią, tworzy Małe Trójmiasto Kaszubskie i jest traktowane jak jego stolica. Prawie połowę powierzchni miasta stanowią użytki leśne, a dodatkowe sąsiedztwo Kaszub sprawia, że to lokalizacja idealna do znalezienia balansu pomiędzy spokojnym życiem a bliskością Wybrzeża. W powiecie wejherowskim na rynku nieruchomości sukcesywnie pojawiają się nowe inwestycje, choć nie znajdziemy ich zbyt wiele.

Wejherowo usytuowane jest w sercu Kaszub, w samym centrum parków, rezerwatów i terenów zielonych. Życie płynie tutaj spokojnie i zachęca do spędzania czasu na łonie natury – spacerując lub jeżdżąc na wycieczki rowerowe. Na mieszkańców czekają niezwykłe krajobrazy zarówno użytków leśnych, jak i rolnych. Niepowtarzalne pola „polskiej wsi” to z pewnością miejsce idealne do wyciszenia i złapania oddechu. Dodając do tego bliskie sąsiedztwo Trójmiasta, w szczególności Gdyni, otrzymujemy miejsce o dobrej jakości życia, w którym inwestorzy chętnie kupują apartamenty wakacyjne nad morzem.

Ile kosztują nowe mieszkania w Wejherowie?

Wejherowski rynek nieruchomości cenowo jest korzystniejszy, niż w przypadku miast położonych nad morzem. Kwoty zbliżone są do sąsiednich miast: Redy i Rumi. To właśnie dlatego nowe mieszkania w Wejherowie cieszą sią aż tak dużym powodzeniem. Za metr kwadratowy musimy zapłacić średnio pomiędzy 5 000 a 6 000 zł. Nowe mieszkania w Wejherowie kosztują ok. 350 000 zł. Aktualnie wszystkie inwestycje zostały oddane i oferowane w nich mieszkania wykupione. Nadal można jednak skorzystać z pobliskich miejscowości, w których powstają nowoczesne osiedla.

Jakie powierzchnie cieszą się największą popularnością?

Wejherowo nie odbiega od innych miast i największe zainteresowanie jest mieszkaniami o powierzchni ok. 50-60 m2. To metraż, który pozwala na komfort i wygodę dla pary lub małej rodziny. Takiej wielkości nieruchomość łatwiej jest wynająć i sprzedać. Wejherowo to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kaszub, dlatego warto zainteresować się możliwościami wynajmu mieszkania turystom. Dotyczy to w szczególności sezonu wiosenno-letniego.

Jak żyje się w Wejherowie?

W Wejherowie znajdziemy przede wszystkim doskonałe warunki do wypoczynku, spacerów, jazdy na rowerze i odkrywania uroków Kaszub. Miasto jest doskonale skomunikowane z Trójmiastem, co pozostawia otwartą furtkę na karierę zawodową w Gdańsku lub Gdyni i popołudniowe spokojniejsze życie na obrzeżach. W każdej chwili można skorzystać z oferty morza oraz popularnych kurortów. W samym Wejherowie znajdziemy liczne zabytki i budowle. To także miejsce, w którym silnie pielęgnuje się kulturę polską, organizuje szereg wydarzeń, festiwali i cyklicznych imprez kulturalno-rozrywkowych oraz sportowych. Miasto słynie z leśnej, zielonej okolicy i popularnych szlaków turystycznych, które przez te rezerwaty, lasy i puszcze prowadzą. Liczba ludności w Wejherowie utrzymuje się na raczej stałym poziomie, co świadczy o sprzyjających warunkach do życia. Bliskość Trójmiasta stwarza okazję do lepszej pracy, a jednocześnie koszty w Wejherowie są niższe, co pozwala na zachowanie balansu i utrzymanie dobrego standardu codziennego funkcjonowania.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24