16.07.2020 09:42 0 rp/festiwalgdynia.pl

Gdyński festiwal filmowy jednak się odbędzie

fot. Karol Stańczak/gdynia.pl

Kiedy już niemal wszyscy zdążyli się pogodzić ze smutnym faktem odwołania corocznego święta kina, organizatorzy odgarnęli czarne chmury, które pojawiły się nad Gdynią... Komitet organizacyjny 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w środę (15 lipca) jednogłośnie zdecydował o organizacji edycji w 2020 roku.

Żeby uniknąć organizacji „polskiego Cannes” online, której nie wyobrażają sobie twórcy kina, podjęto smutną decyzję o jego całkowitym przeniesieniu na przyszły rok. Jak jednak czytamy na stronie festiwalu:

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska filmowego, Komitet Organizacyjny FPFF jednogłośnie zdecydował o organizacji 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jeszcze w tym roku. Wydarzenie w formie hybrydowej odbędzie się w dniach 9-14 listopada 2020 roku.”

Jednocześnie Komitet Organizacyjny, obradujący 15 lipca, zwrócił się do Dyrektora FPFF o przedstawienie do dnia 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, zawierającego zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Na czym miałaby polegać ta formuła? Zgodnie z nową, wstępną koncepcją, pokazy filmów konkursowych odbywać się mają z udziałem dziennikarzy, ale bez udziału publiczności. Towarzyszące projekcjom konferencje prasowe z udziałem twórców transmitowane będą online.

  1. edycję FPFF w Gdyni początkowo planowano na 14-19 września. Pod koniec maja poinformowano, że ze względu na sytuację epidemiczną impreza zostanie przełożona na 2021 r. Na początku czerwca Komitet Organizacyjny, biorąc pod uwagę postulaty środowiska filmowego, postanowił, że ostateczną decyzję ws. terminu festiwalu podejmie do 15 lipca.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24