09.07.2020 16:40 5 raz

W domach mieszkańców powiatu puckiego znaleziono narkotyki

fot. KPP Puck

Mundurowi z Pucka w ciągu jednego tygodnia ujęli dwóch mieszkańców powiatu puckiego. W ich mieszkaniach kryminalni znaleźli środki odurzające. Teraz panowie stanęli przed wizją zamieszkania w więzieniu.

W ręce puckich stróżów prawa w poniedziałek (6 lipca) wpadł 31-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Policjanci wcześniej ustalili, że może mieć on w mieszkaniu narkotyki.

Mundurowi podczas przeszukania mieszkania oraz piwnicy 31-latka zabezpieczyli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Po przebadaniu zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym okazały się nimi być amfetamina oraz marihuana – poinformowała st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany i przewieziony do puckiej komendy. 31-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Następnego dnia (7 lipca) kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę z powiatu puckiego podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że 34-latek może w zajmowanym przez siebie mieszkaniu posiadać środki odurzające. Podejrzenia kryminalnych potwierdziły się. W czynnościach dotyczących ujawnienia narkotyków brał udział przewodnik psa tropiącego z Służby Celnej wraz z psem tropiącym do wyszukiwania zapachu narkotyków – dodaje przedstawicielka puckich stróżów prawa.

fot. KPP Puck

Podczas przeszukania mieszkania i garażu mężczyzny pies tropiący odnalazł środki odurzające i tabletki MDMA. Po przebadaniu testerem okazało się, że była to marihuana. 34-latek został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie.

Zatrzymany usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do 3 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24