07.07.2020 09:20 2 rp/Facebook/Gdynia.pl

W Wejherowie i Gdyni ratują psy ze schroniska w Radysach

Źródło: Gdynia pl

Choć dwie miejscowości dzieli od siebie kawałek drogi, to mieszkańcy nie widzą przeszkód, żeby wspólnie pomóc pupilom w schronisku w Radysach. Tam czworonogi spotkał okrutny los, najpierw bezdomność, potem życie w dramatycznych warunkach. Jest jednak nadzieja na zapewnienie im godnych warunków życia - chcą o to zadbać mieszkańcy naszego regionu.

Schronisko działało w Radysach na terenie gminy Biała Piska i zostało zamknięte z powodu wielu nieprawidłowości. Wolontariusze z Domku Na Kocich Łapach z Wejherowa oraz pracownicy OTOZ Animals „Ciapkowo” z Gdyni śpieszą z pomocą dla wielu czworonogów, które tam się znajdują. Gdynia przygarnęła 20 psów, a Wejherowo zbiera potrzebujące rzeczy. Gdyńska akcja ratunkowa jest zaplanowana w środę i w czwartek. Wejherowska – kończy się w środę (8 lipca).

Czworonogi po przebyciu odpowiednich badań, niezbędnych szczepień i zabiegów trafią do adopcji. Ten proces w gdyńskim schronisku jest prowadzony na wysokim poziomie, dlatego pracownicy „Ciapkowa” są pewni, że uratowane psy znajdą kochające domy wśród mieszkańców Gdyni i okolic – czytamy na portalu gdynia.pl

Pieski po przebyciu odpowiednich badań, niezbędnych szczepień i zabiegów trafią do adopcji. Ten proces w gdyńskim schronisku jest prowadzony na wysokim poziomie, dlatego pracownicy „Ciapkowa” są pewni, że uratowane psy znajdą kochające domy wśród mieszkańców Gdyni i okolic.

To zwierzaki, które zostały dotknięte wieloma tragediami. Najpierw bezdomnością, później pobytem w dramatycznych warunkach – dodaje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

W Wejherowie również zakasano rękawy i zorganizowano zbiórkę. Ta trwa do środy (8 lipca) do godziny 17:00. Wszystkie dary można przynosić w godzinach pracy sklepu na ul. Puckiej 3 w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24