03.07.2020 08:50 10 rp/TTM

W Rumi powstanie "raj" dla przedsiębiorców

Źródło: Mat. pras.

Blisko dziewięć hektarów, które póki co stanowią łąki, jest do zagospodarowania w północno-wschodniej części Rumi. Już niebawem pojawi się tam Rumia Invest Park, czyli nowa strefa przemysłowo-handlowa. Rumski magistrat otrzymał ponad 6-milionowe dofinansowanie do tego projektu, który ma powstać do końca czerwca 2022 roku.

Od pewnego czasu widać postępujące zmiany w Rumi, które zmierzają do stworzenia strefy dla przedsiębiorców. W środę (1 lipca) podpisano umowę o dofinansowanie dla projektu Rumia Invest Park w wysokości prawie 6,5 miliona złotych. Chodzi o inwestycję, która miejską spółkę kosztować będzie łącznie około 23 milionów złotych - „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową w Rumi”

W Rumi zrealizowany będzie projekt uzbrojenia terenu, na którym będzie mogła być prowadzona działalność przemysłowo-usługowa. Przedmiotem jest uzbrojenie 8,9 hektarów terenów położonych w Rumi, w bliskim sąsiedztwie gdyńskiego portu, drogi krajowej nr 5 i bocznicy kolejowej – informował Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. 

Źródło: Pomorskie.eu

Źródło: Mat. pras.

Wybudowana zostanie hala magazynowo-produkcyjna wraz z częścią biurową. Powstanie także plac składowy i miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych. Cały teren zostanie ogrodzony i oświetlony. Doprowadzone zostaną także media. Jak podkreślał marszałek, dzięki temu przedsiębiorcy będą mieli lepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorstw. Wzrosnąć ma także zatrudnienie.

My tę strefę rozpoczęliśmy budować już w 2015 roku, kiedy zajęliśmy się planami zagospodarowania i pozyskiwaniem środków. Jest już droga, która za kilka dni będzie oficjalnie otwarta, a już teraz jest przejezdna – komentuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Fot. Krystian Pettke/TTM

Fot. Krystian Pettke/TTM

Pierwsze firmy już się wybudowały właśnie w tych terenach. Jak komentują inwestorzy - cytując muzyczny klasyk „Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” - w które uwierzyli i jak dodają, na tę chwilę się sprawdza. Co prawda wielomilionowy wydatek nie jest łatwy do udźwignięcia, ale już wiadomo, że znaczna część środków zwróci się chociażby ze względu na sprzedaż gruntów pod działalność gospodarczą.

Pan burmistrz był, można powiedzieć, wizjonerem, który zaraził nas swoją wizją, więc zainwestowałem w siedzibę firmy i jestem z tego zadowolony. Infrastruktura, dojazd i życzliwość gminy jest tutaj pomocna – zaznacza Wojciech Bielański, przedsiębiorca.

Źródło: Mat. pras.

Źródło: Mat. pras.

Zakończenie pierwszej części „wizji”, czyli obecnego projektu, na które otrzymano dofinansowanie, planowane jest do końca czerwca 2022 r.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24