29.06.2020 15:44 1 rp/rumia.eu

Dojście do SKM Janowo nie takie proste: Są zmiany w organizacji ruchu

Fot. Archiwum/TTM

Niektórzy mieszkańcy Rumi mogą być zaskoczeni zmianami jakie zostały wprowadzone w poniedziałek (29 czerwca) w dojściu pieszych do przystanku. Ścieżka zostanie wygrodzona na terenie budowy. A ci, którzy będą śpieszyli się na pociąg, muszą doliczyć kilka minut więcej na drogę do peronu.

W związku z przystąpieniem do kolejnego etapu budowy tunelu pod stacją SKM Janowo oraz torami kolejowymi, w poniedziałek (29 czerwca) została wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Jana III Sobieskiego.

Pojawią się utrudnienia w dojściu pieszych do przystanku SKM Janowo. Pierwszy etap prac będzie obejmował budowę dojazdu do tunelu, budowę murów oporowych oraz parkingu przy ul. Polnej. Dojście zostało wyznaczone przez teren budowy, co może nieco wydłużyć czas na dojście na peron z czym muszą od początku tygodnia liczyć się podróżni.

Drugi etap robót budowlanych zakłada kontynuację prac związanych z budową tunelu. Rozpoczną się również prace związane z budową skrzyżowania ulic Jana III Sobieskiego/Gdańskiej/Polnej. W tym etapie będą wykonywane prace  związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą podziemną – czytamy na stornie miasta.

Fot. Rumia.eu

Fot. Rumia.eu/archiwum

Ulica Jana III Sobieskiego zostanie zawężona do jednego pasa w obu kierunkach. Zostanie zamknięty wylot z ul. Polnej, a dojazd będzie się odbywał przez ul. Robotniczą – Garbarską – Polną. Planuje się, że ta faza utrudnień w ruchu kołowym i pieszym będzie trwała od września do końca października 2020.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24