29.06.2020 08:43 50 mike

Jak zagłosowali mieszkańcy naszego regionu?

Fot. Kalina Janczewska

W województwie pomorskim, zgodnie z sondażami, I turę wyborów prezydenckich wygrał kontrkandydat Andrzeja Dudy, czyli Rafał Trzaskowski, choć różnice procentowe są bardzo niewielkie i mogą się jeszcze zmienić. Po zliczeniu niemal 3/4 głosów ze wszystkich obwodów głosowania (73,01%) wynika, że obecnego prezydenta Warszawy poparło 36,39% głosujących, a Andrzeja Dudę – 36,15%.

Powiat wejherowski

Według danych spośród 81 na 105 obwodów głosowania (77,14%) w powiecie zwyciężył Andrzej Duda, uzyskując poparcia na poziomie 36,19%. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski (34,76%), a na trzecim – Szymon Hołownia (16,95%).

Cząstkowe wyniki wyborów w powiecie wejherowskim, źródło: PKW

Wejherowo

Mieszkańcy miasta w większości poparli Rafała Trzaskowskiego (37,25%). Tym razem urzędujący prezydent zyskał poparcie mniejszej liczby wyborców (34,42%).

Wyniki wyborów w Wejherowie, źródło: PKW

Rumia

W Rumi zdecydowanym zwycięzcą I tury wyborów okazał się Rafał Trzaskowski. Na Andrzeja Dudę zagłosowało mniej niż 30% uprawnionych.

Wyniki wyborów w Rumi, źródło: PKW

Gmina Gniewino

Po zliczeniu 100% głosów z terenu gminy zwycięzcą okazał się Andrzej Duda (41,84%), a drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski (31,07%).

Wyniki wyborów w gminie Gniewino, źródło: PKW

Gmina Luzino

Wyborcy w gminie Luzino opowiedzieli się za Andrzejem Dudą, który zyskał ponad 50-procentowe poparcie. Zwraca uwagę słaby wynika Rafała Trzaskowskiego na terenie gminy.

Wyniki wyborów w gminie Luzino, źródło: PKW

Gmina Choczewo

Spore poparcie w gminie uzyskał Rafał Trzaskowski (42,88%). Urzędującego prezydenta poparło niespełna 30% głosujących.

Wyniki wyborów w gminie Choczewo, źródło: PKW

Gmina Łęczyce

Andrzej Duda zyskał prawie 48-procentowe poparcie, a Rafał Trzaskowski – zaledwie 22,28% poparcia. Sporo osób zagłosowało na Szymona Hołownię.

Wyniki wyborów w gminie Łęczyce, źródło: PKW

Gmina Linia

Tutaj zdecydowanym poparciem cieszył się Andrzej Duda (61,05%). Co ciekawe, drugie miejsce zajął Szymon Hołownia (15,29%), a trzecie – Rafał Trzaskowski (14,92%).

Wyniki wyborów w gminie Linia, źródło: PKW

Powiat pucki

Puck

W stolicy powiatu zdecydowane zwycięstwo odniósł Rafał Trzaskowski, zyskując ponad 40-procentowe poparcie.

Wyniki wyborów w Pucku, źródło: PKW

Hel

Podobnie jak w Pucku, mieszkańcy Helu wskazali jako zwycięzcę I tury Rafała Trzaskowskiego. Andrzej Duda uzyskał mniej niż 25% głosów poparcia.

Wyniki wyborów w Helu, źródło: PKW

Gmina Kosakowo

Również i mieszkańcy gminy Kosakowo najliczniej poparli Rafała Trzaskowskiego (43,49%).

Wyniki wyborów w gminie Kosakowo, źródło: PKW

Gmina Krokowa

W gminie mieszkańcy w większości poparli urzędującego prezydenta, choć niewielu mniej zagłosowało za Rafałem Trzaskowskim.

Wyniki wyborów w gminie Krokowa, źródło: PKW

Gmina Jastarnia

Na terenie gminy niemal 50% wyborców poparło Rafała Trzaskowskiego.

Wyniki wyborów w gminie Jastarnia, źródło: PKW

Trójmiasto

W Gdańsku zwycięzcą jest Rafał Trzaskowski, który, po podaniu wyników z ponad 60,3% obwodów, uzyskał 46,98% głosów. Drugie miejsce zajął Andrzej Duda (25,62%), a trzecie – Szymon Hołownia (15,81%).

Gdyby wziąć pod uwagę wyniki wyborów w Sopocie, nie odbyłaby się druga tura. W kurorcie zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski (52,83%). Urzędującego prezydenta poparło 23,44% wyborców, a Szymona Hołownię – 13,63%.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24