22.06.2020 17:00 0 mike/Pomorskie.eu

Pomorscy strażacy-ochotnicy dostaną dodatkowe pół miliona złotych

Fot. archiwum/TTM

Radni Sejmiku Województwa Pomorskiego jednogłośnie zadecydowali w poniedziałek (22 czerwca) o przekazaniu kwoty 500 tysięcy złotych dla 218 jednostek OSP na całym Pomorzu. Wsparcie samorządowe trafi również do ochotników z powiatów wejherowskiego i puckiego. Dodatkowe środki otrzymają też laureaci konkursu „Floriany 2020”, wśród których są m.in. strażacy z Pucka.

Mundury, buty, hełmy czy motopompy – na tego typu zakupy otrzymają dofinansowanie strażacy-ochotnicy z Pomorza. Co do konieczności dosprzętowienia pomorskich strażaków-ochotników nie mieli wątpliwości radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, którzy jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie. Nawet drobny sprzęt pozwala utrzymać gotowość bojową i lepiej wypełniać obowiązki.

Jednostki OSP działające w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego są bardzo sprawne i dyspozycyjne. Każdego roku samorząd województwa pomorskiego wspiera służby ratunkowo-gaśnicze w wymianie sprzętu czy samochodów. Ta tradycja została utrzymana i w 2020 r. – czytamy na stronie Pomorskie.eu.

Zdecydowana większość środków zostanie przeznaczona na zakupy odzieży. Łącznie pomorscy strażacy zyskają 321 kompletów mundurowi i 254 mundury specjalne, o podwyższonej wytrzymałości na działanie ciepła czy substancji chemicznych. Zakupione zostaną też hełmy bojowe i obuwie. Do gminy Wejherowo, a dokładniej – do Gowina, Orla i Zbychowa, trafi łącznie 7100 złotych. Ochotnicy z Redy otrzymają 5400 złotych, z Luzina – 9050 złotych, z Lini – 11 000 złotych, z Gniewina – 12 000 złotych, a z gminy Łęczyce – 18 000 złotych. Jeśli chodzi o powiat pucki, 8650 złotych trafi do ochotników z Helu, 6000 złotych – do Jastarni, a 1200 złotych – do Władysławowa. Oprócz elementów strażackiego ubioru, zakupiony zostanie sprzęt wykorzystywany w akcjach bojowych.

Ponad 88 tysięcy zł przeznaczonych zostanie na 10 motopomp pływających oraz 12 pomp szlamowych i 11 pił ratowniczych – podaje Pomorskie.eu.

Na dodatkowe wsparcie mogą też liczyć te jednostki OSP, które zostały docenione przez Kapitułę XIII edycji konkursu „Floriany 2020”. Wśród nich znalazł się również jednostka z Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24