19.06.2020 18:00 2 mike/UM Hel

'Cisi Bohaterowie' z Mazowsza odpoczną w powiecie puckim

Fot. archiwum

Przedsiębiorcy z Helu i innych miejscowości powiatu puckiego chętnie podjęli inicjatywę, by podziękować pracownikom służby zdrowia za ich ofiarną walkę z koronawirusem. Dzięki temu „Cisi Bohaterowie” będą mogli odpocząć nad polskim morzem. Los zadecydował o tym, że będą to osoby z województwa mazowieckiego.

Pod koniec marca, gdy już było wiadomo, że walka z pandemią koronawirusa będzie wymagać wielu poświęceń, przede wszystkim od przedstawicieli zawodów związanych z ochroną zdrowia, pojawiła się ciekawa i wartościowa inicjatywa. Chodziło o formę podziękowania „Cichym Bohaterom”, którzy, nie szczędząc sił i środków, pomagali innym na froncie walki z koronawirusem. W ramach wdzięczności mogliby wypocząć nad morzem. Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu, zwrócił się do lokalnych przedsiębiorców o wsparcie w realizacji tego cennego przedsięwzięcia.

Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujemy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii – mówił wówczas włodarz Helu.

Co prawda, trudno na razie mówić o końcu pandemii, a zagrożenie ciągle jest realne, ale akcja nabrała tempa – spotkała się z dużym i pozytywnym odzewem. Chętni, by ugościć „Cichych Bohaterów”, znaleźli się nie tylko w Helu, ale również we Władysławowie, Karwi, Jastrzębiej Górze czy Jastarni.

Usługodawcy otworzyli swoje serca i otrzymaliśmy wiele propozycji usług noclegowych, wyżywienia, rejsów szybką łodzią motorową i statkiem, zwiedzania atrakcji turystycznych, usługę przewodnika, wypożyczenia rowerów, poczęstunku lodami i kawą – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Helu.

Kto z bohaterów zasłużył na wypoczynek? Niewątpliwie każdy! Nie sposób było kogoś szczególnie wyróżnić, a zarazem – pominąć innych. Organizatorzy zadecydowali więc, że o przydziale voucherów zadecyduje losowanie. Przygotowano listę szpitali jednoimiennych z podziałem na województwa. Później było 16 kopert i 16 losów z nazwami województw.

Los tym razem uśmiechnął się do województwa mazowieckiego. W tym województwie dwa szpitale zostały przeprofilowane w jednoimienne. W międzyczasie zgłosiła się do nas Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego SP ZOZ w Warszawie. Potwierdziliśmy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, że Stacja ta zadysponowana została do przewozu osób zakażonych COVID-19 oraz do pobierania wymazów u osób przebywających na kwarantannie. W związku z powyższym umieściliśmy ta stację na liście obok szpitali jednoimiennych – informują helscy urzędnicy.

Źródło: Gohel.pl

O pakowaniu walizek i wypoczynku nad morzem mogą już zatem myśleć pracownicy:

  • Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie;

  • Radomskiego Szpitala Specjalistyczny im. dr. Tytusa Chałubińskiego;

  • Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SP ZOZ w Warszawie.

Rozmawialiśmy z dyrekcją powyższych placówek i zapewniono nas, że z voucherów skorzystają wyłącznie pracownicy, którzy byli narażeni na zarażenie, przebywali na kwarantannie lub byli zarażeni. Dyrektorzy wymienionych placówek zadeklarowali, że również skorzystają z losowania, by wybrać pracowników, którzy będą mogli skorzystać z bezpłatnego wypoczynku – podają przedstawiciele helskiego magistratu.

Nagrody za ofiarną pracę i poświęcenie należą się przedstawicielom również wielu innych placówek. Co jednak istotne, cała akcja pokazała ogromną otwartość lokalnych przedsiębiorców, którzy bezinteresownie zechcieli wesprzeć pracowników służby zdrowia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24