04.06.2020 14:30 17 mike

Reda: Przebudowa ulicy Obwodowej na finiszu, jednak będą jeszcze utrudnienia

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Kończy się modernizacja ulicy Obwodowej w Redzie, na odcinku od skrzyżowania z Łąkową do Kazimierskiej. Zanim jednak kierowcy będą mogli przejechać nową nawierzchnią, wspomniany odcinek zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. To nastąpi w najbliższy wtorek (9 czerwca).

Z przejazdu ulicą Obwodową i Kazimierską korzystają nie tylko mieszkańcy Redy, ale i osoby, które udają się w stronę Półwyspu Helskiego. To alternatywa dla zatłoczonej, zwłaszcza w sezonie letnim, drogi krajowej nr 6. Dobra wiadomość jest taka, że już za kilka dni zakończy się zasadnicza część modernizacji ulicy Obwodowej. Nie obędzie się jednak bez utrudnień.

Jesteśmy na ostatnim etapie realizacji inwestycji drogowej na odcinku między Kazimierską a Łąkową. Wchodzimy już w fazę zakończenia robót. Niestety, wiąże się to z koniecznością całkowitego zamknięcia wspomnianego odcinka – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Przejazd ulicą Obwodową zostanie zamknięty w przyszyły wtorek (9 czerwca), od godzin porannych do wieczornych. W tym czasie będzie wykonywana ścieralna warstwa nowej nawierzchni, na całej szerokości jezdni.

Ze względu na tę uciążliwość, prosimy o wyrozumiałość. Oczywiście oznakowanie drogi i organizacja ruchu będą dla wszystkich czytelne – zapewnia Krzysztof Krzemiński.

Ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony od środy (10 czerwca). Na ulicy Obwodowej będą jeszcze trwały roboty, ale nie powinno to już przeszkadzać kierowcom. Warto zwrócić uwagę na ograniczenia prędkości. Kiedy można liczyć, że cała inwestycja zostanie oddana do użytku?

Termin umowny mamy do końca czerwca, natomiast wszystko wskazuje na to, że roboty zostaną całkowicie zakończone do połowy miesiąca. Pozostaną jeszcze prace odbiorowe – wyjaśnia burmistrz Redy.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Po zakończeniu robót zmieni się estetyka i funkcjonalność całej infrastruktury drogowej w pobliżu ulicy Obwodowej. Warto wspomnieć, że to jedna z pierwszych dwóch ulic w Redzie, która będzie miała osobne oświetlenie ścieżki rowerowej i chodnika. Podobne rozwiązanie zastosowano na ulicy Polnej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24