01.06.2020 17:32 1 mike

Motoambulans wyruszył na drogi powiatu puckiego

Źródło: Szpital Pucki/Facebook

Może dotrzeć tam, gdzie dojazd samochodem jest znacząco utrudniony, np. z powodu korków, które w letnim sezonie turystycznym są codziennością w powiecie puckim. Mowa o motocyklu BMW F 800 GS Adventure, który do końca sierpnia posłuży ratownikom medycznym ze Szpitala Puckiego.

Co prawda, motocykl nie do końca może zastąpić klasyczny ambulans, choćby pod względem transportu rannych; cechują go jednak inne zalety, których nie mają typowe auta zespołów ratownictwa medycznego. Jest szybki, zwrotny, dobrze radzi sobie na bezdrożach i bez problemów może ominąć zatory drogowe. Do końca sierpnia br. z motoambulansu będą korzystać ratownicy ze Szpitala Puckiego.

Motoambulans prowadzony jest przez specjalnie przeszkolonych ratowników, których zadaniem jest jak najszybsze dotarcie do poszkodowanych, zabezpieczenie miejsce zdarzenia i udzielenie pomocy medycznej – zanim na miejsce dotrze ambulans – czytamy na profilu facebookowym Szpitala Puckiego.

Maszyna stacjonuje we Władysławowie i będzie obsługiwać drogi powiatu, co powinno przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa w letnim sezonie turystycznym. Motocykl to BMW F 800 GS Adventure. Napędza go dwucylindrowy, czterosuwowy silnik, który generuje moc 85 koni mechanicznych i pozwala osiągnąć prędkość maksymalną ponad 200 km/h. Jednoślad dobrze sprawdza się zarówno na typowej nawierzchni asfaltowej, jak i na drogach gruntowych, co również może mieć istotne znaczenie w przypadku konieczności dotarcia do poszkodowanych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24