01.06.2020 17:01 0 mike

Są dodatkowe pieniądze na rewitalizację Pucka

Fot. archiwum/UM Puck

O niemal 160 tysięcy złotych zwiększyła się pula środków, które będą wykorzystane w programie „Rewitalizacja Centrum Pucka”. Pieniądze udało się zaoszczędzić m.in. dzięki procedurom przetargowym. Cały projekt rewitalizacji ma się zakończyć w październiku 2021 roku.

W poniedziałek (1 czerwca) Hanna Pruchniewska poinformowała o podpisaniu aneksu o przyznaniu dodatkowych środków zewnętrznych na zadanie „Rewitalizacja Centrum Pucka”. Chodzi dokładnie o 159 261,77 zł.

Dosłownie każda kwota nas cieszy. To niemal 160 tysięcy złotych na rewitalizację, która łącznie nas kosztuje ponad 11 milionów złotych. Dzięki temu zwiększyliśmy nasze dofinansowanie wewnętrzne do kwoty ponad pięciu milionów złotych – mówi Hanna Pruchniewska.

Poza termomodernizacją budynków komunalnych 20 wspólnot, trzech skwerków czy monitoringu, miasto zrealizuje kilka pomniejszych zadań. Oprócz rewitalizacji centrum miasta, równolegle jest prowadzony program rewitalizacji społecznej. Pieniądze, które udało się pozyskać, to rezultat oszczędności na etapie przetargów. W tego typu rozliczeniach korzystny jest również kurs euro. Czy mimo pandemii koronawirusa, inwestycje przebiegają zgodnie z planem?

Firmy nie przestały pracować i cały czas ciężko pracują. Właściwie nie było przerw, chyba że chwilowe. Kończy się też instalowanie monitoringu, a przypomnę, że są to dodatkowe 72 kamery, które będą w systemie – zaznacza Hanna Pruchniewska.

Kamery mogą być montowane również na budynkach prywatnych na koszt właściciela budynku. Jednak tego typu urządzenie będzie pracowało w systemie monitoringu miejskiego. W tej sprawie należy się skontaktować ze strażą miejską. Pucki monitoring, o którym pisaliśmy więcej w tym artykule powinien zacząć funkcjonować w ciągu najbliższych dni, jeszcze przed wakacjami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24