28.05.2020 17:41 3 rp/miastopuck.pl

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach puckiego dworca

Fot. UM Puck/archiwum

Rozbudowa węzła integracyjnego w mieście powiatowym trwa w najlepsze, przyszedł czas na kolejny etap, a co za tym idzie – pewne zmiany w organizacji ruchu, które wejdą w życie pierwszego dnia czerwca.

Jak informuje pucki magistrat, od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) firma zajmująca się rozbudową węzła integracyjnego wprowadza zmianę w obowiązującej organizacji ruchu. W dalszym ciągu jednak będą trwały roboty drogowe, przy zachowaniu ruchu jednokierunkowego na ul. Dworcowej.

Z ruchu wyłączony rozstanie około 30 metrowy fragment ul. Wejhera od strony ul. Dworcowej. W związku z koniecznością zapewnienia dojazdów do posesji na ul. Wejhera na ulicy tej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy oraz obustronny zakaz zatrzymywania się – tłumaczą puccy urzędnicy.

Pojawią się także utrudniania dla mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej. Wszystkie przystanki autobusowe oraz miejsca postojowe zlokalizowane dotychczas na ul. Wejhera, a także miejsca postoju taksówek zostaną przeniesione na nowo wybudowany odcinek ul. Dworcowej (za dworcem PKP).

Przypomnijmy, że docelowo w pobliżu puckiego dworca ma się znaleźć 140 miejsc parkingowych oraz miejsce dla postoju taksówek, które, co prawda, zostanie przeniesione, ale w dalszym ciągu będzie w pobliżu. Powstanie też nowe oświetlenie – jeszcze w tym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24