17.08.2011 19:20 0

Wejherowo: Marzenia Gryfa spełniły się!

Wejherowski Gryf pokonał pierwszoligową Sandecję! Autorem bramki na wagę awansu do 1/16 Pucharu Polski jest Grzegorz Gicewicz.

Historyczny pojedynek na Wzgórzu Wolności! Nieoczekiwanie Gryf Orlex Wejherowo pokonał faworyzowaną Sandecję Nowy Sącz. A to oznacza, że podopieczni Grzegorza Nicińskiego awansowali do 1/16 Pucharu Polski. Teraz rywalem wejherowskiej drużyny będzie zespół z Ekstraklasy. Mecz na szczycie odbędzie się już w drugiej połowie września!

Walka Gryfitów z pierwszoligową ekipą zapewniła kibicom mnóstwo emocji. Tym razem wynik ustalono już w pierwszej połowie. Różalskiego precyzyjnym lobem w 13 minucie pokonał Gicewicz. Obie drużny miały jeszcze wiele sytuacji, by zmienić wynik meczu. Jednak po 90 minutach na tablicy nadal widniał napis 1:0 dla gospodarzy. Gryf zwyciężył i sprawił kolejną niespodziankę.

Gryf Wejherowo - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

• Bramki: Gicewicz 13.
  • Widzów: 989
  • Żółta kartki: Politowski, Kochanek, Kotwica

Gryf: Ferra - Politowski, Kostuch, Kochanek, Felisiak - Krzemiński, Szymański (86 Pomorski), Kołc, Kotwica, Gicewicz (77 Kowalski) - Toporkiewicz (60 Wicki).

Sandecja: Różalski - Makuch, Dymkowski (90 Leśniak), Midzierski, Woźniak - Szeliga (46 Eismann), Trzeciakiewicz (46 Durić), Gawęcki, Janic - Wiśniewski, Chmiest.

Na koniec zapraszamy do udziału w ankiecie. Wybieramy najlepszego gracza dzisiejszego, zwycięskiego meczu z Sandecją Nowy Sącz. Którego z zawodników Gryfa oceniacie najwyżej?