20.05.2020 09:20 7 rp/TTM

Obwodowa w Redzie zyskała dodatkowe fundusze na realizację inwestycji

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za sprawą wizyty wojewody pomorskiego w naszym regionie, udało się m.in. przekazać dobre informacje odnośnie do budowy ulicy Obwodowej w Redzie. Włodarze powiatu gościli we wtorek (19 maja) Dariusza Drelicha, który przekazał także umowy na realizację kolejnych inwestycji na budowę dróg w samorządzie.

Ponad 23 miliony złotych – tyle pieniędzy trafi na inwestycje drogowe dla pomorskich samorządów. Dla mieszkańców powiatu wejherowskiego oznacza to, że budowa ronda w Redzie na ulicy Obwodowej zyska dodatkowy zastrzyk gotówki.

Można powiedzieć, że w tej edycji powiat wejherowski otrzyma rekordowe kwoty. Na drogi powiatowe przeznaczone zostanie 12 milionów dotacji, gdzie wartość inwestycji to 20 milionów, natomiast na terenie powiatu, samorządy miejski i gminne również otrzymają dotacje w wysokości 24 milionów – podkreślał podczas wizyty Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Kolejne środki z Funduszu Dróg Samorządowych popłyną zatem do powiatu wejherowskiego. Oprócz już podpisanych umów, w nowym rozdaniu udało się także wygospodarować dodatkowe 1,5 miliona złotych na dokończenie przebudowy ul. Obwodowej w Redzie.

Można powiedzieć, że Obwodowa w Redzie zostanie w całości wykonana za sprawą dodatkowych środków – dodaje wojewoda.

Dzięki temu jeszcze w tym roku rozpisany zostanie przetarg na dokończenie całego remontu tej ważnej ulicy w Redzie. Realizacja trzeciego etapu możliwa będzie w obecnym lub w przyszłym roku.

Cieszymy się, że zostały przekazane też inne umowy na realizację kolejnych dróg w powiecie wejherowskim i możemy pokazać postęp prac w Redzie i Rumi – tłumaczy Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Jeszcze przez sezonem letnim, do końca czerwca, inwestycje w obu miejscowościach mają zostać zakończone, tak aby kierowcy mogli swobodnie poruszać się alternatywną drogą do głównej drogi krajowej nr 6.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24