16.05.2020 12:00 21 rp/SM Wejherowo

'Romantycy' z Wejherowa chcieli podziwiać miasto, wspinając się na żurawia budowlanego

Fot. SM Wejherowo

Znaleźli się śmiałkowie, którzy stwierdzili, że Wejherowo jest zbyt piękne, aby przyglądać mu się ze zwykłej perspektywy. Widok ogromnego, budowlanego żurawia zachęcił zatem kilku mężczyzn, żeby się na niego wdrapać. Ta wspinaczka okazała się dla nich kosztowna.

Jeszcze przed weekendem dwójka mężczyzn postanowiła, że popatrzy na Wejherowo z lotu ptaka. Marzenie okazało się możliwe do spełnienia, więc postanowili nie czekać zbyt długo na jego realizację i wdrapali się na 30-metrowy żuraw budowlany przy ulicy 3 Maja w Wejherowie. Ten romantyczne gest zauważył inny mieszkaniec, który zaalarmował strażników miejskich.

Dyżurny wysłał patrol, który przez urządzenie głośnikowe wezwał śmiałków do zejścia. Ci do nakazu się zastosowali, zeszli z żurawia, a po złożeniu wyjaśnień, otrzymali mandaty karne – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Dwaj mężczyźni niezbyt odważnie tłumaczyli swoje zachowanie. Nie oni jedni postanowili w ten sposób przyjrzeć się okolicy. Na początku maja straż miejska otrzymała podobny sygnał o mieszkańcu Wejherowa, który z żurawia również chciał podziwiać miasto, ale ten romantyk w wydychanym powietrzu miał ponad trzy promile alkoholu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24