11.05.2020 17:04 1 rp/rumia.eu

Zagórze w Rumi przechodzi metamorfozę

Fot. Rumia.eu

Na rumskim osiedlu Zagórze rozpoczęły się prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Docelowo powstaną tam również place zabaw, ścieżki rowerowe czy nowoczesne boiska. Warta ponad 11,5 mln zł inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2021 roku.

Prace związane z rewitalizacją Zagórza wciąż trwają, a na placu budowy cały czas prace wre. Do tej pory w ramach rewitalizacji Zagórza udało się wyremontować 10 budynków wielorodzinnych oraz zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą.

Fot. Rumia.eu

Przetarg na wykonanie kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowę infrastruktury komunalnej na Zagórzu został rozstrzygnięty już pod koniec stycznia. Obecnie realizowane są przede wszystkim roboty ziemne związane z siecią gazową i kanalizacją. Kolejnym etapem będzie budowa nowoczesnych boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, chodników, parkingów, wiat przystankowych oraz miejsc integracji.

Rewitalizacja Zagórza poprawi jakość życia naszej społeczności w tych nieco zaniedbanych i mniej aktywnych rejonach. Obecnie postępuje budowa i przebudowa infrastruktury technicznej. Działania są kompleksowe, oprócz prac budowlanych prowadzone są działania społeczne. Nie zwalniamy tempa – podkreśla Tomasz Urbaniak-Dzienisz, przewodniczący komitetu do spraw rewitalizacji.

Fot. Rumia.eu

Projekt rewitalizacji zakłada również kompleksowe zagospodarowanie Góry Markowca, na którą czekają mieszkańcy i turyści, a która jak pisaliśmy w poprzednich artykułach, miała być kolejnym etapem prac. Przetarg na to zadanie wkrótce zostanie ogłoszony. Wszelkie prace na Górze Markowca powinny się zakończyć do 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24