08.04.2020 22:32 10 mike/Pomorskie.eu

Mieczysław Struk wśród osób, które wyzdrowiały z koronawirusa

Źródło: Pomorskie.eu

Jak podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, w środę (8 kwietnia) potwierdzono pierwsze przypadki osób, które wyzdrowiały z koronawirusa na Pomorzu. Okazało się, że wśród nich jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Mieczysław Struk trafił do szpitala 29 marca, gdzie przebywał przez 11 dni. Jego stan zdrowia jest już dobry i potwierdzony dwukrotnym negatywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa. Najbliższe kilka dni, zgodnie z zaleceniami lekarzy, spędzi w domu.

Piszę do Was z domu, gdzie mogłem powrócić po kolejnym badaniu, które wyszło negatywnie oraz przede wszystkim dzięki profesjonalnej opiece personelu Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej – poinformował w środę marszałek na Facebooku.

Jak zapewniają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, instytucja pracuje bez zakłóceń, choć zdecydowana większość urzędników wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Kwarantanną objęto 70 pracowników urzędu, a u siedmiu potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Wciąż czekamy na spływające wyniki wymazów pobranych od pracowników urzędu objętych kwarantanną. Dotychczasowe wyniki badań: cztery testy z wynikiem pozytywnym, 44 testy z wynikiem negatywnym – wyjaśnia Michał Piotrowski, rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24