08.04.2020 19:42 5 mike/WSSE Gdańsk

Potwierdzono pierwszy zgon z powodu koronawirusa na Pomorzu

Fot. Pixabay.com

Jak podali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia w środę (8 kwietnia), w popołudniowym komunikacie dotyczącym najnowszych danych ws. potwierdzonych przypadków koronawirusa, wśród 23 nowych ofiar śmiertelnych jest mieszkaniec Pomorza. Dotąd w Polsce, w wyniku pandemii zmarło łącznie 159 osób, w większości w starszym wieku.

W komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie podano wieku zmarłego pacjenta, najprawdopodobniej chodzi jednak o starszego mężczyznę ze współistniejącymi schorzeniami, który przebywał w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej, w Gdańsku-Oliwie. Poza tym potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa na Pomorzu, u osoby z Gdańska. Jak podaje Wojewódzka Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jej stan jest dobry. Jedna z chorych osób w Pomorskiem również wyzdrowiała.

Źródło: WSSE Gdańsk

Od wtorku (7 kwietnia) nie zwiększyła się liczba zachorowań na COVID-19 w powiatach wejherowskim i puckim. Wśród pacjentów, którzy wyzdrowieli, jest jedna osoba z powiatu wejherowskiego.

Źródło: WSSE Gdańsk

Do środy Pomorze było jednym z nielicznych regionów w Polsce, w którym nie odnotowano śmiertelnych przypadków koronawirusa. Obecnie zgonów z powodu COVID-19 nie odnotowano tylko w województwie lubuskim. Najwięcej, bo 37 osób, zmarło na Mazowszu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24