07.04.2020 13:33 2 mike/KPP Wejherowo

Zamostne: Motocyklista zderzył się z dwoma samochodami

Źródło: KPP Wejherowo

Sprzyjająca pogoda sprawia, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. To, niestety, przekłada się na zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami. Do jednego z nich doszło w poniedziałkowe (6 kwietnia) przedpołudnie, w Zamostnym.

Do zderzenia motocyklisty z dwoma samochodami doszło przed godziną 10:00. Na miejsce udali się policjanci z wejherowskiej drogówki.

Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 67-letni, kieruący motocyklem harley davidson, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w tył samochodu citroen berlingo, którym kierował 36-latek. Następnie w wyniku uderzenia motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem golfem, którym kierowała 22-latka – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Jak udało się nam ustalić, motocyklista poważnie nie ucierpiał; najprawdopodobniej doznał niegroźnego urazu nogi. Ponieważ był sprawcą zdarzenia drogowego, został ukarany mandatem, a na jego konto kierowcy wpłynęło sześć punktów karnych. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

Źródło: KPP Wejherowo

Źródło: KPP Wejherowo

Można powiedzieć, że poniedziałkowe zdarzenie drogowe skończyło się przede wszystkim na strachu. Warto jednak pamiętać, że wypadki z udziałem motocyklistów często są tragiczne w skutkach.

Zachowajmy szczególną rozwagę i ostrożność na drodze. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz do ograniczeń prędkości – apeluje Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24