28.03.2020 22:31 8 NW

Mieczysław Struk zakażony koronawirusem

Fot. archiwum

Wśród 1638 osób zakażonych koronawirusem jest marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Poinformował on o tym, w sobotni wieczór (28 marca) na swoim profilu na Facebooku.

W Polsce w sobotę (28 marca) odnotowano najwyższą dotychczas liczbę osób zakażonych koronawirusem. W ciągu doby liczba chorych wzrosła o 249 przypadków, co łącznie daje 1638 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło już 18 osób.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych smutną wiadomością podzielił się marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk informując, że wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa jest także on sam.

Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie – czytamy.

Marszałek dodaje, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego nie bagatelizował objawów i od zeszłego tygodnia swoją aktywność publiczną ograniczył do minimum.

Wyniki testów przyszły dziś (28 marca) i okazało się, że są one pozytywne, w związku z czym Mieczysław Struk został objęty obowiązkową kwarantanną. Jak zaznacza marszałek, pozostaje on w izolacji domowej, skąd pełnić będzie swoje obowiązki.

Na moją żonę został nałożony obowiązek kwarantanny domowej. Czekam na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące objęcia kwarantanna innych osób – szczególnie moich najbliższych współpracowników z Urzędu Marszałkowskiego – pisze marszałek na swoim Facebooku.

Mieczysław Struk ponownie apeluje, by ograniczać kontakty z innymi ludźmi i w miarę możliwości nie wychodzić z domu.

Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas – dodaje na koniec.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24