29.03.2020 13:30 2 raz

W Rumi chcą oznaczenia skrzyżowań równorzędnych

źródło: Google Maps

Mieszkańcy Rumi skarżą się na niedostatecznie oznakowane skrzyżowania równorzędne. Taka sytuacja panuje m.in. wzdłuż ulicy Władysława Łokietka. Mieszkający tam rumianie apelują o zamontowanie czytelnego i widocznego oznakowania, by ograniczyć niebezpieczne sytuacje.

W imieniu mieszkańców Rumi z prośbą o skorygowanie pierwszeństwa przejazdu i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na skrzyżowaniach ulic Władysława IV, Hetmana Czarnieckiego, Mieszka I, Bolesława Krzywoustego z ulicą Władysława Łokietka, zwróciła się do władz miasta radna Teresa Hebel.

Ta prośba jest uzasadniona licznymi wnioskami mieszkańców tych ulic, występujących z prośbą o ustawienie znaków pionowych "skrzyżowanie równorzędne", gdyż znaki poziome są mało widoczne, szczególnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych — wyjaśniła przedstawicielka mieszkańców.

Jak dowiadujemy się w rumskim magistracie, opracowywany jest projekt organizacji ruchu na obszarze ograniczonym ulicami Gdańska-Dębogórska-Gdyńska-Częstochowska.

Na wlocie do tego obszaru zostanie ustawiony znak informacyjny o strefie skrzyżowań równorzędnych i o strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h — poinformował Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi. — Oznakowanie zostanie wprowadzone po zatwierdzeniu projektu organizacji ruchu przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie — dodał przedstawiciel miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24