Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.03.2020 11:40 48 rp/Facebook

W Wejherowie ruszy nielegalna droga krzyżowa? 'Będziemy interweniować'

Fot. Archiwum

Większość wiernych – nie tylko w powiecie wejherowskim, ale i w całej Polsce – wzięła sobie do serca zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Jednak nie wszyscy. Część wiernych wpadła na pomysł zorganizowania "alternatywnej" drogi krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej. Policjanci i strażnicy miejscy zapowiadają, że będą interweniować.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, został także wprowadzony zakaz organizacji zgromadzeń, w których miałoby uczestniczyć więcej niż 50 osób. Do kościołów nie wejdzie zatem większa liczba wiernych, odwołano również wiele religijnych wydarzeń. Nie wszyscy chcą się jednak stosować do tych ograniczeń.

W mediach społecznościowych krąży informacja wysyłana do mieszkańców powiatu wejherowskiego odnośnie do zorganizowania drogi krzyżowej, która, mimo że odwołana, ma się odbyć.

Źródło: Facebook

Pod postem, w którym ujawniono tę informację, pojawiło się wiele negatywnych komentarzy od internautów. Ci nie podzielają chęci spotkania w tak licznym gronie, nawet w dobrej intencji.

Straż miejska wkracza do organizowanych imprez w salach weselnych, więc tutaj też powinni interweniować i rozgonić towarzystwo do domu – komentuje Joanna.

I tak się właśnie stanie. Interweniować będzie nie tylko straż miejska, która przypomina w tym miejscu o mandatach w wysokości 500 złotych bądź karach grzywny, które wynieść mogą nawet do pięciu tysięcy złotych. Takiego zachowania nie będą lekceważyć także policjanci, którzy, jeżeli do takiej sytuacji dojdzie, szybko przerwą zgromadzenie.

Zgodnie z najnowszymi przepisami, które zostały wprowadzone w związku ze stanem epidemicznym, będziemy przerywać takie spotkanie i wyciągać konsekwencje – podkreśla asp. szt. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Nieważne jednak, czy na tego typu zgromadzeniu pojawi się 50 osób, czy nieco mniej, policjanci i strażnicy apelują, że w każdym z tych przypadków możemy narazić swoje zdrowie i innych lub nawet życie. Oby jednak propozycja nielegalnej drogi krzyżowej okazała się jedynie żartem – w tym przypadku bardzo niesmacznym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...