27.02.2020 09:58 7 rp

Zmiany w organizacji ruchu w Redzie i Rumi od marca

Źródło: UM Rumia

Marzec na drogach w naszym regionie może być dla kierowców Małego Trójmiasta Kaszubskiego dość kłopotliwy. Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego poinformował o zmianach, które zostaną wprowadzone w Redzie i Rumi, w związku z przebudową ulic Obwodowej i Pomorskiej.

Z związku z realizacją dwóch ważnych dla regionu inwestycji (przebudowa ulicy Obwodowej w Redzie i Pomorskiej w Rumi), zarząd drogowy wyznaczył objazdy, które od środy i czwartku (4 i 5 marca) wejdą w życie. Zostaną również zawieszone niektóre przystanki autobusowe i wprowadzone objazdu komunikacją miejską.

Na czas realizacji robót na ulicy Obwodowej zarząd informuje, że w tym miejscu odbywać się będzie ruch jednokierunkowy, od mostu na kanale Łyskim w kierunku Łąkowej. W związku z powyższym, wyznaczono objazd od ul. Kazimierskiej: ul. Łąkową, odcinkiem drogi krajowej nr 6 od ul. Łąkowej do Puckiej oraz odcinkiem wojewódzkiej od skrzyżowania z drogą krajową do ul. Kazimierskiej. Zmiany zarznąć obowiązywać od 5 marca od godziny 9:00.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z ustaleniami MZK wprowadzono zmiany odnośnie funkcjonowania funkcjonowania przystanków komunikacji miejskiej we wskazanym regionie miasta – czytamy w komunikacje.

Źródło: Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego

Kolejne zmiany czekają kierowców na Pomorskiej w Rumi, gdzie przy okazji przebudowy tej drogi również będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy, od ronda Rotmistrza Pileckiego w kierunku ronda Unii Europejskiej. Będzie on prowadzony w zależności od potrzeb wykonawcy robót naprzemiennie lewym i prawym pasem ruchu. Objazd do ul. Pomorskiej wyznaczono ul. Dąbrowskiego i ul. Gdańską. Te zaczną obowiązywać od 4 marca, od godziny 9:00.

Źródło: Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego

Informacje odnośnie kursów autobusów dostępne są na stronie przewoźnika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24