26.02.2020 09:10 0 Kwt/KWP Gdańsk

Ponad pół tysiąca policjantów i kilkudziesięciu nietrzeźwych kierowców. Akcja 'Ostatki' za nami

Zdjęcie ilustracyjne/źródło: MSWiA

Policjanci z Pomorza wzięli udział w działaniach „Ostatki”. Miniony weekend dla wielu osób był ostatnią szansą do hucznej zabawy przed Wielkim Postem. W tym czasie na lokalnych drogach zatrzymano wielu kierowców pod wpływem alkoholu.

Działania „Ostatki” przeprowadzono między 21 a 23 lutego. W trakcie akcji na lokalnych drogach zatrzymano 32 kierowców pod wpływem alkoholu, pięciu kierujących z obowiązującym zakazem prowadzenia pojazdów i jedną osobę, która prowadziła samochód pod wpływem narkotyków.

W działaniach wzięło udział 582 policjantów ruchu drogowego. Badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poddano 9267 kierowców. 20 z nich kierowało w stanie nietrzeźwości, 12 w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci ujawnili 18 osób poszukiwanych. Doszło do 7 wypadków. Jeden z nich został spowodowany przez kierującego pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali 18 praw jazdy – informują policjanci z zespołu prasowego KWP Gdańsk.

Policjanci dwukrotnie także zatrzymywali auta, w których przewożono dzieci w nieprawidłowy sposób. Wielu kierowców oraz ich pasażerowie nie korzystali także z pasów bezpieczeństwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24