23.02.2020 08:30 0 Kwt/pomorskie.eu

Historia 'Sądu Ostatecznego' wśród 11. najlepszych animacji na świecie

Mat. pras. MNG

W ścisłym gronie tegorocznych laureatów 61. edycji konkursu na najlepsze ilustracje, organizowanego przez amerykańskie czasopismo „Communication Arts", znalazła się animacja o burzliwej historii „Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga, przygotowana przez TOFU Studio na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Konkurs organizowany przez czasopismo „Communication Arts" jest jednym z najważniejszych konkursów w środowisku osób zawodowo zajmujących się komunikacją wizualną.

W tegorocznej edycji międzynarodowe jury nagrodziło łącznie 125 spośród 3863 zgłoszonych prac. Wśród laureatów są też twórcy animowanej opowieści o burzliwej historii tryptyku Hansa Memlinga „Sąd Ostateczny": od powstania dzieła w Brugii, przez napad gdańskiego kapra na statek przewożący obraz do Włoch, aż po czasy współczesne. Produkcja TOFU Studia znalazła się w gronie zaledwie jedenastu nagrodzonych projektów w kategorii animacja – informuje Pomorskie.eu.

Przypomnijmy, że „Sąd Ostateczny" znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku. Autorką ilustracji w filmie jest Paulina Kozicka, natomiast muzykę skomponował Stefan Wesołowski.

Animacja ma dwie wersje językowe: polską i angielską. W pierwszej wersji narratorką jest Małgorzata Brajner, aktorka Teatru Wybrzeże, natomiast w angielskiej głosu użyczył Piotr Łuba, tłumacz języka angielskiego i muzyk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24