02.02.2020 16:22 0 NW

Oldboje zagrali w 100. Rocznicę Zaślubin Polski z Morzem

Fot. Róża Perszon

Z okazji 100. Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, w Bolszewie odbył się tradycyjny turniej Piłki Nożnej Oldbojów. W tym roku na boisku w sportowych zmaganiach uczestniczyło aż osiem drużyn.

Coroczny Turniej Oldbojów odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bolszewie, przy ul. Leśnej 35a. Z okazji okrągłej, setnej Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem na boisku zagościły drużyny z okolicznych gmin (Puck, Gniewino) oraz Pucka i Wejherowa.

Okazja do dzisiejszego spotkania jest jak najbardziej wyjątkowa. My, oldboje – bo siebie mogę także śmiało nim nazwać, spotykamy się dosyć regularnie, od wielu lat, więc i tych turniejów jest całkiem sporo. W pewnym momencie przestałem liczyć, ale na pewno z okazji rocznicy zaślubin spotykamy się już przynajmniej dziesiąty raz – mówił Wojciech Kuziel, radny gminny Wejherowo oraz organizator turnieju.

Fot. Róża Perszon

Fot. Róża Perszon

Na boisku rządziły dobra zabawa i rywalizacja, jednak podkreśla, że wszyscy zawodnicy to raczej amatorzy i do zawodów zawsze podchodzą z dystansem – chodzi o to, by aktywnie spędzić czas, w dobrym towarzystwie. Wygrana to tylko dodatkowy (i nieodłączny) element wszystkich sportów.

Fot. Róża Perszon

Fot. Róża Perszon

Najlepszym strzelcem rozgrywek okazał się Jakub Biskup, a bramkarzem Mariusz Dominik z Pucka. Wszystkie drużyny otrzymały także pamiątkowe puchary.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24