29.01.2020 11:20 1 rp/TTM

Sportowa hala marzeń w końcu otwarta

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Nowy kompleks sportowy oficjalnie otwarto we wtorek (28 stycznia). Mowa o sportowej hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Marzenie nie tylko całej społeczności szkolnej, ale także dla mieszkańców miasta zostało spełnione po wielu latach oczekiwania.

Pierwsze zmagania sportowe w nowo otwartej hali odbyły się przy udziale zawodników-samorządowców w konkursie rzutów do kosza. Kolejne zajęcia i wydarzenia, które wypełnią grafik nowego obiektu, są już w planach.

Roczniki, które obecnie chodzą do szkoły, są rocznikami historycznymi. Po 60 latach funkcjonowania placówki, możemy poszczycić się nową, dostosowaną do potrzeb młodych sportowców halą – zaznacza Beata Dampc, dyrektor SP nr 5 w Wejherowie.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Na ten dzień czekały zatem nie tylko dzieci obecnie uczące się w wejherowskiej szkole, ale także ich rodzice, którzy za czasów swojej nauki marzyli o miejscu, w którym mogliby w komfortowych warunkach odbywać lekcje WF-u czy trenować swoje ulubione dyscypliny. Jeszcze jakiś czas temu takie marzenie wydawało się wciąż odległe, ponieważ długo nie było wiadomo, czy inwestycję uda się zrealizować.

Dla nas był to ogromny problem finansowy – wspomina Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Planowaliśmy zrobić tutaj boisko, które kosztowałoby nas 2,5 miliona złotych. Z kolei hala sportowa to koszt blisko 10 milionów, które trzeba było skądś pozyskać – dodaje.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Ostatecznie jednak udało się wygospodarować środki w kwocie około 10,3 miliona złotych na powstanie nowego budynku. Mieści się w nim nie tylko sama hala, ale też odpowiednio przygotowane zaplecze czy ścianka wspinaczkowa i trybuny.

Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM Fot. Damian Klechowicz/TTM

Wtorkowe, oficjalne przecięcie wstęgi było również okazją do zaprezentowania talentów najmłodszych po raz pierwszy w nowym obiekcie. Jak się okazuje, ten ma szansę być użytkowany niemal codziennie, od rana do wieczora, nie tylko przez społeczność szkolną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24