24.01.2020 16:00 0 rp/Pomorskie.eu

Seniorzy z Luzina i Wejherowa popisali się wiedzą

Źródło: Pomorskie.eu

Wśród 15 najlepszych w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej Senior Obywatel było aż 11 seniorów z województwa pomorskiego, z czego dwójka z nich to reprezentanci powiatu wejherowskiego. W nagrodę pojadą do Brukseli.

Gertruda Kowalczyk z Luzina i Bogdan Krawczyk z Wejherowa jako jedni z wielu seniorów – nie tylko z województwa pomorskiego, ale i z całej Polski – mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat samorządu terytorialnego, konstytucji RP i Unii Europejskiej. Zanim jednak przyznano im wyróżnienia, musieli przejść trójstopniowe eliminacje. To nie były dla naszych reprezentantów trudne zadania, choć, jak podkreślał w rozmowie z nami Bogdan Krawczyk, niektóre z pytań bywały podchwytliwe.

Moim zdaniem te zagadnienia powinien znać każdy z nas. Jest to wiedza ogólna – zaznaczała podczas eliminacji Felicja Ptak, mieszkanka Wejherowa.

Z laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady w piątek (24 stycznia) spotkała się m.in Agnieszka Kapała-Sokalska członkini Zarządu Województwa Pomorskiego. Podziękowała im za aktywność i zaangażowanie w wiele inicjatyw, a także pogratulowała wiedzy, z jaką musieli się zmierzyć podczas olimpiady.

Finalistami olimpiady zostało 15 osób, wśród których aż 11 pochodziło z województwa pomorskiego. Pomorskimi laureatami są: Walentyna Czapska z Gniewu (najlepsza w Polsce), Maria Kaszubska-Niedźwiedzka z Pruszcza Gdańskiego, Krystyna Szulc z Pruszcza Gdańskiego, Gertruda Kowalczyk z Luzina, Grażyna Kowalik z Bytowa, Aleksander Chrupczalski z Malborka, Antonina Jędrzejewska Baj z Kępic, Bogdan Krawczyk z Wejherowa, Halina Klein z Gdańska, Ludwika Marianowska z Gdańska oraz Dorota Kowalska-Papke z Gdańska.

To już druga edycja olimpiady. Po raz pierwszy eliminacje wojewódzkie na Pomorzu odbyły się w 2017 r. i wzięło w nich udział 70 seniorów. W 2019 r. była druga edycja tego wydarzenia, która otrzymała imię Pawła Adamowicza. Do udziału w niej przygotowywało się prawie 460 seniorów z naszego regionu. W ogólnopolskiej olimpiadzie biorą udział osoby powyżej 60. roku życia z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24