24.01.2020 14:05 0 Gol/UM Rumia

Pokonał 100 kilometrów, biegnąc po bieżni miejskiego stadionu

Fot. UM Rumia

Dla niektórych maraton to za mało. Takie wrażenie można odnieść, spoglądając na mieszkańca Rumi, Macieja Zakrzewskiego. Biegacz na miejskiej bieżni w Rumi przebiegł 250 okrążeń, czyli pokonał 100 kilometrów.

To kolejny dowód na to, że rumianie kochają biegać. Niedawno miłośnicy długich dystansów wzięli udział w testowaniu 160-kilometrowej trasy Ultramaratonu „Ultra Way”. Teraz jeden z mieszkańców podjął się niecodziennego wyzwania i postanowił przebiec 100 kilometrów na bieżni miejskiego stadionu. Wysiłek polegający na pokonaniu 250 okrążeń został zwieńczony sukcesem.

Bieg miał być samotnym wyzwaniem, ale przemienił się w wydarzenie, w którym spontanicznie wzięli udział biegacze z Rumi i Redy. Jedna z biegaczek wpadła na pomysł, by przy tej okazji zrobić zbiórkę charytatywną na rzecz niepełnosprawnego Maćka z Redy. I tak narodził się pomysł akcji „Maciek biegnie dla Maćka”.

Od samego świtu zawsze ktoś był ze mną i biegł u boku – relacjonuje Maciej Zakrzewski, który podjął się 100-kilometrowego biegu. – Przyłączali się starsi, młodsi, każdy chciał „pokręcić” parę kółek, by przyczynić się do sukcesu. Pokazaliśmy, że jesteśmy wielką rodziną biegową i potrafimy się zintegrować, a pomaganie mamy we krwi – dodał.

Kolejną okazją do przetestowania swoich możliwości będzie Festiwal Biegowy „Ultra Way”, który odbędzie się w terminie 29–30 maja. Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie ultra-way.pl. Do wyboru będzie kilka dystansów: „Bieg dla 7” (10 km); „Słoneczne popołudnie” (22 km); „Rześki ranek” (50 km); „W blasku księżyca” (100 km) oraz „Poranek na plaży” (160 km).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24