22.01.2020 12:41 0 Natalia Mamczura/UM Reda

Biblioteki w Redzie bogatsze o ponad 3,5 tysiąca książek

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Reda wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego otrzymała wsparcie w wysokości 60 tysięcy złotych. Ze środków skorzystały wszystkie biblioteki szkolne w mieście, do których trafiło łącznie aż 3665 książek.

Łącznie na rządową akcję z budżetu państwa została zarezerwowana kwota 30 milionów złotych. Wnioski o dotację szkoły składały same do grudnia zeszłego roku. W naszym województwie do Kuratorium Oświaty wpłynęło 99 wniosków szkół i jednej biblioteki pedagogicznej. Sześć z nich zostało odrzuconych z powodu nie spełniania wymogów.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Program dotyczy wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych”.

Z dofinansowania skorzystały wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w Redzie. Lista zakupionych tytułów została utworzona w oparciu o sugestie uczniów i rodziców, a były to przede wszystkim lektury i literatura popularno-naukowa, ale też audiobooki. W Szkole Podstawowej nr 3 powstało specjalne pudełko „Nasze książkowe życzenia”, do którego zbierano propozycje tytułów. Na jej podstawie zakupiono tam 735 pozycji. Ponadto w placówkach zrealizowano wiele przedsięwzięć promujących czytelnictwo, takich jak konkursy, spotkania autorskie i wspólne maratony czytelnicze.

Książki zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli. Są one często wypożyczane i polecane przez młodzież innym czytelnikom – podaje Powiatowy Zespół Szkół w Redzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24