15.01.2020 14:00 0 rp/ UM Rumia

Rumia: Dwie firmy zainteresowane rewitalizacją Zagórza

Fot. archiwum/TTM

Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym na wykonanie kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowę infrastruktury komunalnej na terenie osiedla Zagórze w Rumi. Zgłosiły się dwie firmy, które wyceniły zadania na niespełna 11,6 oraz ponad 13,2 mln zł. Przetarg zostanie rozstrzygnięty najprawdopodobniej na początku lutego.

O pracach związanych z rewitalizacją Zagórza, która ma obejmować nie tylko nowe elewacje budynków, ale także odnowienie Góry Markowca, pisaliśmy w tym artykule. Przypominamy, że do tej pory w ramach rewitalizacji dzielnicy udało się wyremontować 10 domów wielorodzinnych oraz zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą. Powstał także Klub Integracji Społecznej Zagórze oraz Centrum Usług Społecznych Zagórze; oba podmioty działają przy ul. Młyńskiej 8. Teraz przyszła pora na kolejny etap prac.

Efekty działań związanych z rewitalizacją są już po części widoczne, ponieważ zlokalizowane na Zagórzu budynki wielorodzinne przeszły prawdziwą metamorfozę. Jednak największe zmiany dopiero przed nami – podkreśla Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – W parze z pracami budowlanymi idą działania społeczne, dlatego mamy nadzieję, że życie mieszkańców realnie zmienia się na lepsze – dodaje.

Fot. archiwum/TTM

Analiza złożonych ofert, zdaniem rumskiego magistratu, potrwa jeszcze około trzech tygodni. Po podpisaniu umowy mają ruszyć prace polegające m.in. na budowie nowoczesnych boisk, placów zabaw, nowych ścieżek rowerowych, chodników, miejsc integracji oraz wiat przystankowych. Efekt końcowy ma być widoczny najpóźniej we wrześniu 2021 roku.

Fot. archiwum/TTM

Projekt zakłada także kompleksowe zagospodarowanie Góry Markowca, w tym stworzenie ścianki wspinaczkowej z wieżą widokową, ścieżek historyczno-edukacyjnych, mini trawersu, trasy kolarstwa górskiego, górki saneczkowej oraz schodów terenowych. Przetarg na to zadanie zostanie wkrótce ogłoszony, a wszelkie prace powinny się zakończyć do 2022 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24