13.12.2019 10:05 0 rp/TTM

Zmiany w redzkim przedszkolu widać gołym okiem

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Po sytuacji sprzed kilku miesięcy nie ma ani śladu. Brak zabawek, niedostosowane pomieszczenia, a do tego łazienki, które odstraszają najmłodszych – tak było kiedyś. Teraz zmobilizowani rodzice, we współpracy z samorządem, działają i… od nowego roku szkolnego zaplanowane są ogromne zmiany. Ich przedsmak widać już z daleka.

Jeszcze w drugiej połowie października pisaliśmy o tym, że w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie panują, zdaniem rodziców, fatalne warunki dla dzieci. Więcej o tej sytuacji informowaliśmy w tym artykule.

Moje dziecko nie chce korzystać z toalety w tym przedszkolu – komentowała wtedy Anna Kotowska, jedna z matek. – Czeka na przyjście do domu, żeby tutaj pójść do toalety. Mówi, że w przedszkolu brzydko pachnie.

Fot. Rodzice

Fot. Rodzice

Dyrekcja placówki podkreślała, że robi wszystko, aby dzieci czuły się bezpiecznie, i komfortowo. Od tej pory, konsekwentnie w przedszkolu przybywało potrzebnych rzeczy. Pojawił się nawet dywan, o który zabiegali rodzice w październiku.

Przybyło nam sporo nowych zabawek, gier dydaktycznych i wyposażenia – komentuje Dominika Kowaliszyn, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie. – Grupa rodziców zadeklarowała nam pomoc przy odświeżaniu łazienek. Sfinansujemy zakup potrzebnych materiałów, a rodzice pomogą nam zadbać o to, żeby te pomieszczenia był kolorowe i przyjazne dla najmłodszych.

Zdecydowanie zwiększyła się nie tylko liczba zabawek, ale i mebli – mówi Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. – Od pierwszego września przyszłego roku planujemy przekształcenie szkoły podstawowej w zespół szkolno-przedszkolny.

Pozwoli to nie tylko na przystosowanie klatki schodowej do bardziej rygorystycznych przepisów pożarowych. Dla rodziców zmiany będą oznaczały stałe, osobne wejście, ale i skorzystania z posiłków dla pociech, za dopłatą.

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Koszt zmian, które pozwolą najmłodszym na zabawę i naukę w dobrych warunkach, to nawet 10 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24